אוק 23 2011

אותנו שכחו לשחרר לחופשי…

מאת: בשעה 9:25 am נושאים: קבלה עצמית,תדמית ומהות

אחרי החגים… הדבר המשמעותי ביותר שקרה בתקופת החגים זה החזרה של גלעד שליט מהשבי. יצא לי הרבה לחשוב על המהות של שבי. כשחייל מבני עמינו נלקח לשבי זה נוגע בכולנו ומזעזע את כולנו. אבל בעצם רובנו נמצאים באיזשהו מקום בשבי.

שבי זה כשמישהו או משהו מונעים ממני את החופש שלי בעל כורחי. ללא שיש לי בזה בחירה.

חסר מקומות בחיים שאנחנו שבויים בהם? לי לא…

אנחנו שבויים בפחדים שלנו. בהרגלים שלנו. בתדמית שלנו. בסודות שלנו. בהתמכרויות שלנו. בתאוות שלנו. בדפוסים שלנו. ביצרים שלנו. כל אחד והמקום שבו הוא שבוי ואין לו בחירה.

כל מקום שאין לנו בו בחירה אנחנו שבויים בו. אנחנו אסירים בידי משהו חיצוני ששולל מאיתנו את יכולת הבחירה שלנו. ששולל מאיתנו את החרות.

העניין הוא שלפעמים זה קל יותר. לפעמים קל יותר להיות שבוי בידי ההרגל הקבוע שלנו מאשר ליצור לעצמנו מצב של בחירה. לפעמים קל יותר לדג' לרוץ לאוכל מאשר להתמודד עם מה שגורם לנו בעצם לדפוס פעולה הזה. לפעמים קל לנו יותר להיכנע לפחדים שלנו ולהמעיט מכוח החיים שלנו רק בשביל לא להתמודד ולא לאפשר לעוצמה ולייחודיות שלנו לפרוץ החוצה.

לפעמים קל לנו להיכנע להרגלים שלנו במקום לבחור ביצירת החיים שאנחנו באמת רוצים. יש משהו נוח בלהיות מנוהל, חסר ישע, חסר בחירה. אני כאילו מסיר את האחריות שלי לחיים ומעביר אותה לידי גורם אחר. בין אם זה שוקולד ובין אם זה פחד לאכזב אחרים ובין אם זה כל דבר אחר.

בשביל באמת להיות עצמאי מבחינה נפשית אני צריך להכניס בחירה לכל תחומי החיים שבהם אני שבוי. שבהם אני חסר בחירה. ועל מנת שזה יקרה אני צריך להעלות אותם קודם לאור המודעות שלי. רוב הדברים שאנחנו שבויים בהם נמצאים בתת מודע ואין לנו נגישות מיידית אליהם.

תת המודע שלנו מורכב כמו בצל, שכבה על גבי שכבה. על מנת להגיע לתכנים שמנהלים לנו את החיים אנחנו צריכים להתחיל לרוקן את תת המודע שלנו להסיר שכבה ואז תיחשף השכבה שתחתיה וכך הלאה. ואיך אנחנו עושים את זה? אנחנו עושים את זה באמצעות חשיפת התכנים שאנחנו מעדיפים לא לראות. השאלה הראשונה והעיקרית שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו זה: "מה אני מאד רוצה אך מתבייש להודות בזה?" ופשוט להיות כנים עם עצמנו.

דרכים נוספות לשחרר תכנים מתוך תת המודע – לחשוף חולשות. לחשוף רגשות שאנחנו נבוכים מהם. להיות כנים רגשית. להעיז לבקש גם דברים שבדרך כלל אנחנו מתביישים לבקש אותם. לדבר מתוך הרגשות שלנו. לחשוף את הסודות שלנו ועוד. כל עוד שקיימים בנו סודות ופחדים אנחנו שבויים בידיהם כיוון שהם שוללים מאיתנו את הבחירה.

התחייבו לחופש שלכם, תתחילו לחשוף את האני האמיתי שלכם. גם אם לדעתכם הוא לא מצטייר בצורה הכי מרשימה ומעוררת הערכה. זה בסדר להיות אנושיים. תנו לעצכם את המתנה הגדולה ביותר שתוכלו – את החופש להיות מי שאתם באמת.

אז איפה בחיים אתם שבויים?

שתפו כאן למטה בתגובות ותצעדו את הצעד הראשון לחרות שלכם….

בהצלחה, חני.

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “אותנו שכחו לשחרר לחופשי…”

 1. דנהבתאריך 23 אוק 2011 בשעה 10:11 am

  כשאני חושבת על זה. את ממש צודקת. בעסה.
  הבעיה היא שאין לי ממש עם מי לדבר.

  [Reply]

  חני Reply:

  היי דנה, אל תוותרי לעצמך. מגיע לנפש שלך להיות חופשיה.
  אם אין מישהו בסביבה שלך. אז תחפשי מטפל טוב.
  זה גם יכול לעשות את העבודה.
  בהצלחה!
  חני

  [Reply]

 2. שרהבתאריך 23 אוק 2011 בשעה 2:52 pm

  החופש שלי זה שאני יתחיל לעשות משהו שאני אוהבת סוף סוף בעזרת ה'..

  [Reply]

  חני Reply:

  את תעשי את זה.
  אני יודעת!!!
  מחכה שתפציצי!
  אוהבת אותך!

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *