מאי 09 2011

אז איפה אנחנו בעצם?

מאת: בשעה 6:34 pm נושאים: חיבור לגוף,נוכחות בכאן ועכשיו

היום בא לי לכתוב קצת על נוכחות.

מה זאת בעצם נוכחות?

נוכחות זאת היכולת להימצא כל כולי ברגע הזה, בכאן ועכשיו. בנקודה היחידה שבה בעצם מתקיימים החיים. בלי לברוח למחשבות שלי. בלי להיות תקועה בעבר או בדאגות לעתיד. פשוט להיות בהווה. כן, בשנייה הזאת בדיוק!

נשמע פשוט, העבר עבר כבר. העתיד עוד לא התרחש אז מה שנשאר זה ההווה.

נשמע פשוט אבל הביצוע? זה כבר סיפור אחר….

ישנם כמה גוזלי הווה שקיימים בתוכנו. העיקרי ביניהם הוא המינד, התודעה שתעשה הכל בשביל שלא נהיה נוכחים. היא תריץ מחשבות בכל התחומים האפשריים. העיקר שלא נהיה נוכחים בכאן ועכשיו. מכירים את זה שאנחנו באמצע לעשות משהו ופתאום אנחנו מוצאים את עצמינו מטיילים עם המחשבות לכל מקום בעולם חוץ מלהיות בפשטות בתוך העשייה הרגעית?

גוזל הווה נוסף הוא הפחד מלהרגיש ולחוות את מה שעולה בנו ולכן נעשה הכל (בצורה אוטומטית כמובן) בשביל לא להרגיש. מכירים את זה שאתם מדברים עם מישהו שממש לא בא לו להיות בסיטואציה הזאת איתכם והוא מתחיל לדבר על דברים אחרים או לחפש עשייה מוגזמת העיקר לא להיות נוכח?

אז מה זה בעצם מפריע לנו אם נשוטט בין עבר לעתיד? האמת שזה באמת לא מפריע לכולם. רבים וטובים חיים (?) בצורה כזאת עד סוף ימיהם. זה שהם קולטים בסוף שהם לא ממש חיו ושהם לא ממש היו שם ברגעים המשמעותיים של חייהם זה סיפור אחר… (מכירים את זה שאנחנו נוהגים הביתה ומנסים להזכר עם עברנו כבר חלק מהדרך או לא – זה קורה כשהנוכחות שלנו נעלמת מהרגע הזה)

העניין הוא, שאם התחייבנו לעצמנו לחיים מלאים באהבה ושמחה. הזמן היחיד ששמחה ואהבה יכולים להיות נוכחים בחיינו הוא רק ברגע הזה. אי אפשר לחיות אתמול. ואי אפשר לחיות מחר. לחיות אפשר רק עכשיו!

אז מה עושים?

מתרגלים.

מתרגלים התבוננות, כמו של צופה חיצוני על המחשבות. רואים איך המחשבות זורמות ומתפזרות ומחייכים לעצמנו.לאט לאט מפרידים את ההזדהות שלנו עם המחשבות שלנו. יש את המחשבות ויש אותי. וברגע שאני יכולה להקשיב על המחשבות שלי כבר אני בחופש. עם תרגול וסבלנות לאט לאט אפשר להתחיל לחזור להיות בעלי הבית.

מתרגלים נוכחות רגשית. בודקים מדי פעם מה הגוף שלנו אומר לנו עכשיו. ופשוט מקשיבים… בלי לשפוט, בלי לשלוט פשוט עם קבלה לכל מה שעולה. איזה תחושה קיימת עכשיו בגוף. איזה רגש מתעורר? ופשוט נותנים לזה להיות.

שווה. מניסיון.

בהצלחה, מחכה לשמוע ממך!

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “אז איפה אנחנו בעצם?”

  1. עופרבתאריך 05 אפר 2016 בשעה 9:55 pm

    יפה מאד

    [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *