ספט 28 2011

אם אתם מדחיקים – תקראו את זה!

מאת: בשעה 10:55 am נושאים: נוכחות בכאן ועכשיו,קבלה עצמית

היום רציתי לכתוב קצת על הדחקות.

מה זה בכלל הדחקה? הדחקה, זה לקחת אינפורמציה שלא רלוונטית או אפילו מפריע להתשרדות היומיומית שלי ולדחוק אותה מהמודע לתת מודע. האינפורמציה הופכת ללא נגישה לנו.

הדחקה יכולה להיות ללא בחירה, כאשר אני נחשף למצב שמפריע לי לחיות. אני לא מסוגל להתמודד איתו אוטומטית תת המודע שלי מדחיק אותו על מנת לאפשר לי לתפקד בחיים. הדחקה יכולה להיות גם בבחירה. אם לדג' אני טיפוס פלספן ונולדתי למשפחה בה כולם תכליתיים וענייניים ואני רוצה להרגיש חלק. אני יכול לבחור להדחיק חלקים מהתכונות שלי על מנת לקבל את אישור הסביבה שלי.

לאחר שמתבצעת הדחקה זה כלל אינו משנה כתוצאה ממה היא התבצעה. היא הופכת להיות מאוחסנת בתוך התת מודע כסוד ומתחילה להניע אותי ללא בחירה. אם לדג' היה לי שכם עם כובע טמבל סגול שהיה מתעלל בי והדחקתי את זה. כיום בבגרותי איני זוכר מכך מאומה. אך כאשר אתקל באדם עם כובע טמבל סגול ישר אחוש כלפיו דחייה או התנגדות. ישר ארגיש שאני מתגונן מפניו בלי לדעת למה.

ככל שתת המודע שלנו מלא יותר אנחנו פחות חיים את החיים. אנחנו מתנהלים בחיים. מתבוננים על החיים אך לא חיים אותם. אין לנו יכולת לשמוח וליהנות באמת. יכולת להרפות ולהתמלא מעצם קיומם של החיים.

תת המודע שלנו מורכב כמו בצל. שכבה על גבי שכבה. על מנת להתחיל לשחרר דברים מהתת מודע עלינו לפעול בהדרגה שלב על גבי שלב. בתחילה יהיה נגישים לנו התכנים שהכי קל לנו להתמודד איתם. אך ככל שנשחרר יותר, נאותת לתת המודע שלנו שיש לנו מספיק כוחות נפש להתמודד עם דברים עמוקים ופנימיים יותר ועם התמדה לאט לאט, נפנה לנו בחיים מקום לשמחה ולחיים אמיתיים.

ואיך עושים את זה?

מתחילים לדבר על  דברים שקשים לנו. על חוויות שיש בהם רגש דחוס שקשה לנו להתמודד איתו. אז כמובן לא בבת אחת. וכמובן שנדאג לנו למקום מוגן שיכיל אותנו ולא ישפוט אותנו. אך דיבור על הכאב שלנו. על הסודות שלנו. על הפחדים שלנו. על החולשות שלנו. הוא הוא המפתח לשמחה ולשחרור שלנו.

כמובן שאם לא מסתדר לנו למצוא אדם שיוכל להקשיב לנו אנחנו תמיד יכולים לעשות זאת בעזרת מטפל מקצועי.

אז בהצלחה.

ואם בא לכם, שתפו….

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *