אוק 02 2011

בדידות רגשית

מאת: בשעה 10:37 am נושאים: אינטימיות,קבלה עצמית

אדם בודד הוא אדם שלא יכול להוציא את עצמו החוצה, שלא יכול לבטא החוצה את העולם הפנימי שלו. גם אדם שמחובר לעצמו ומודע לעולם הפנימי שלו באם אין לו את המסוגלות לחשוף את עולמו הפנימי הוא יחווה הרבה בדידות.

תחושת הבדידות מתעצמת כאשר בתוכי אני דבר אחד ולעולם אני מציג את עצמי כדבר אחר.

לדג' אם הדימוי העצמי שלי מאד נמוך ולסביבה אני משדר בטחון עצמי ודימוי עצמי גבוה. לא יהיה שום סיכוי שאני אאפשר לאי מישהו להתקרב אלי כדי שאף אחד לא יזהה את הדימוי העצמי האמיתי שלי.

אם לדג' ברגשות שלי אני ילד קטן ואני רק רוצה שידאגו לי ויפנקו אותי ושיאהבו אותי ולעולם אני מציג את עצמי כטיפוס הורי, שדואג ונותן לכולם ולא צריך כלום לעצמו. אני לא אאפשר קרבה כדי לא לנפץ את התדמית שאני מוכר את עצמי בה וכך תחושת הבדידות תתעצם. אני לא אהיה מסוגל לאפשר לעצמי לפרוץ אותה כיוון שפריmת הבדידות מחייבת קרבה.

בשביל להחלץ מבדידות אדם צריך ללמוד לראות את עצמו דרך העיניים שלו ולא דרך עיניי הסביבה. לא דרך התפקיד הוא המעמד החברתי והכלכלי שלו. מה הוא חושב על עצמו, איך הוא מרגיש כלפי עצמו, בלי קשר לשום דבר חיצוני. אם אתם רוצים להפסיק להרגיש בודדים – תתחילו לשאול את עצמכם מה אתם אוהבים לעשות? מה אתם מרגישים? מהם נקודת החוזק שלכם? מהם נקודות התורפה שלכם? תנסו להפנות את המיקוד שלכם פנימה. לתוכם.

דבר נוסף שהכרחי להפגת בדידות הוא הדיבור. לדבר מתוך החסרים שלי. להביע את החסר שלי את הכאב שלי. את החלומות שלי שלא מומשו. לדבר על האכזבות שלי. לדבר על הצרכים שלי. להקפיד לא לדבר על החסר אלא לדבר מתוך הכאב של החסר. לא בצורה מנותקת רגשית. תנסו למצוא חבר טוב, לבקש מבן זוג או לפנות למסגרת טיפולית שבה תרגישו בנוח ופשוט תתכילו לתרגל דיבור רגשי.

דיבור רגשי הוא הכרחי בשביל תחושת שייכות בסיסית לעולם, הכרחי בשביל להתחיל לחיות את החיים ולא רק לשרת אותם. הכרחי בשביל שמחה.

אז קדימה, תדברו.

מחכה לשמוע מה דעתכם. הוסיפו תגובה!

חני.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “בדידות רגשית”

  1. […] אבל השלב הראשון הוא המודעות. לאחר המודעות לומדים לבקש. להיחשף רגשית. לחיות בהווה. לשחרר שליטה. להתמסר לאינטימיות, לאהבה […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *