ספט 25 2011

הדרך לביטוי רגשי מלא

מאת: בשעה 8:00 am נושאים: נוכחות בכאן ועכשיו,קבלה עצמית

כשתינוק נולד הוא נולד עם אמצעים רגשיים. על מנת שאותם אמצעים רגשיים אכן יהפכו לרגשות עליו לקבל מהסביבה תנאים מסוימים שהחשוב ביותר הוא אהבה וקבלה ללא תנאי.

אם בתור ילד למדתי לקבל את מה שאני צריך, יש לי את הביטחון שכאשר אני מביע חולשה אוהבים אותי. (ואפילו יותר מהרגיל, כיוון שחומלים עלי) לכן לא תהיה לי בעיה לבטא את עצמי באופן מלא. לא תהיה לי בעיה להיות אני. כיוון שארגיש שאוהבים את מה שאני.

אבל, אם בתור ילד לא קיבלתי את החום והאהבה שהייתי זקוק להם, נותר פער בין הצורך למה שפועל קבלתי וכתוצאה מכך אני מפתח חוסר ביטחון. חוסר ביטחון בכך שאוהבים אותי כי אני זה אני. כתוצאה מכך, אני חש פחד, שאם אעשה איזושהי שגיאה, אם אעיק מידי על ההורים שלי, אם אפריע מידי בצרכים שלי – לא יאהבו אותי. ובשכל של ילד, אם לא אוהבים אותי, לא ירצו אותי ואז עלולים לזרוק אותי. והאמצעים הרגשיים שלי הופכים להיות פחד מרגש.

במצב כזה, מתפתח בתוכי פחד הישרדותי מאד גדול. פחד מוות. וכיוון שאני לא מסוגל להתבסס על האהבה של ההורים שלי. אני מתחיל לשנות אותי. את הרצון הפנימי שלי שיאהבו אותי כמו שאני אני מדחיק פנימה. ומנסה ליצור מצב שהסביבה תצטרך אותי. לאט לאט אני הופך לילד מרצה, נחמד שמסתיר את הרגשות האמיתיים שלו. בעיקר אני פוחד להראות חולשה. אני הופך את הרצונות שלי לצרכים שלי.

לאט לאט, אני מתגבר בצורה כזאת שאני לא נותן לאף אחד לראות את הרגשות העדינים שלי, את הצרכים הפנימיים שלי, אני לא מאפשר לאחרים לראות את החולשות שלי. עד שאני מגיע למצב שאני לא מסוגל לחשוף את החולשות שלי ולהודות בהם ובצרכים הרגשיים שלי ללא ביטחון של מאה אחוז שאוהבים אותי.

אני גדל למבוגר שאינו מסוגל לבטא את הרגש שלו. ללא רגש אני נמצא במצב הישרדותי של התנהלות בחיים. אני לא חיי את החיים. אני מייצר תקיעות רגשית שמשפיעה על תחומים רבים בחיי החל בבריאות שלי ובהתפתחות האישית שלי וכלה באינטימיות ובשמחה שלי.

ישנם אנשים שמצליחים להרגיש אך לא מסוגלים לבטא, ישנם אנשים שאפילו לא מצליחים להרגיש. על מנת לבטא את עצמנו רגשית בצורה מלאה, התנאי ההכרחי לשמחה ולאהבה עצמית. עלינו ללמוד לשחרר את המקום התקוע של הרגש.

ניתן לעשות זאת באמצעות מדיטציות/תנועה/יצירה/שירה/הרפיה ועוד טכניקות לשחרור רגשי. אבל הדרך היחידה שתפוגג את התסכול הבסיסי והעמוק ביותר. זה ביטוי רגשי באמצעות דיבור. ולכן זוהי הדרך הקשה ביותר. אם ברצונו להתחיל לפנות מקום לשמחה ואהבה. עלינו להתחיל לשחרר רגש תקוע באמצעות דיבור ושיתוף מהלב. מתחילים בדברים העכשוויים שעליהם קל יותר לדבר וממשיכים בהעמקה פנימה. על רגשות עדינים יותר, חסרים מוקדמים יותר וכאבים גדולים יותר.

כמובן תמיד אתם יכולים לפנות למטפל הוליסטי שיקצר לכם את התהליך ויעזור לכם להתחבר דרך הגוף לרגשות הכמוסים שלכם ויתמוך בכם בתהליך השחרור הרגשי והצמיחה מחדש שלכם.

אז לחיי הדיבור והשיתוף הרגשיים,

חני.

לשאלות והערות – הגיבו למטה.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *