מאי 06 2011

להתחבר לגוף – זאת לא מילה גסה

מאת: בשעה 9:28 am נושאים: חיבור לגוף

אז זהו הפוסט הראשון ואני ממש מתרגשת לכתוב אותו. קצת מוזר להתחיל לשתף בהגיגים שלי על בסיס קבוע… היום אני אכתוב על החיבור לגוף, לתחושות ולרגשות שלנו.

אז זהו היסוד הבסיסי בעיניי לכל התפתחות אמיתית.

החיבור לגוף ולרגשות. היכולת לחוש את התחושות של הגוף בכאן ועכשיו והיכולת להרגיש.

אני זוכרת שלפני המון זמן, חברה שלי שאלה אותי מה אני מרגישה בנוגע למשהו מסוים והאמת שפשוט לא ידעתי. אז מה עשיתי? חשבתי… ובאמת שזה נורא מצחיק ועצוב ביחד. כי לחשוב זה השפה של המוח ולהרגיש ולחוש זה השפה של הגוף. זאת הייתה הפעם הראשונה שקלטתי כמה אני רחוקה מהגוף שלי ומהיכולת המולדת הטבעית שלי והיא לחוש את עצמי ולהרגיש.

תעצרי רגע ותשאלי את עצמך איפה הגוף שלך עובד עכשיו? מה את חשה עכשיו בגוף? איזה רגש נמצא שם? איזו תחושה?

רובנו על מנת למנוע מעצמנו כאב ורגשות לא נעימים עוצרים את האנרגיה הרגשית היכן שהוא בגוף. באופן טבעי, רגשות הם כמו גלים. ברגע שאנחנו מאפשרים להם זרימה מלאה ומוכנים לחוות אותם במלואם הם עוברים דרכנו, בעצם אנחנו רק צינור. הבעיה מתחילה כשאנו נלחמים ברגש שעולה לפעמים כי הוא לא נעים, לפעמים כי הוא לא לגיטימי בעינינו ולפעמים כי אנחנו פוחדים להאבד בעוצמה שלו, ומונעים ממנו את המעבר דרכנו, מנסים לשלוט בו. ואז מתחילה החגיגה – אנרגיה תקועה שגורמת למחלות ובעיות בגוף, רגשות מסויימים שנעשה הכול על מנת להימנע מהם דבר שגורם לנו לצמצם לעצמנו את החיים, התרחקות מהגוף – כיוון שהחיבור לגוף יוצר את החוויה הרגשית, התרחקות מרגע ההווה – חיים בצורה מנותקת ועוד.

אז הבסיס הראשוני לשמחה ואהבה הוא פשוט לאפשר לרגשות ולתחושות שלנו להיות. לקבל אותם כמו שהם. ובשביל זה אנחנו חייבות לתת לעצמנו להסכים להיות צינור לרגש בלי לנסות לעצור אותו. בלי לשלוט בו.

נשמע פשוט. אז מה הבעיה בעצם?

הבעיה היא שאנחנו לא יכולות לתת לעצמנו לבחור מה כן להרגיש ומה לא… ואם אני בוחרת להימנע מלהתמודד עם האשמה שבתוכי, עם הכאב או עם כל רגש אחר לא תהיה לי ברירה אלא לשלם את המחיר של פחות ופחות שמחה ואהבה בחיי.

אז מה עושים?

בוחרים. בוחרים אם הפחד מלכאוב שווה חיים מכווצים ומוקטנים. ואם לא, אז מתחייבים. מתחייבים לעצמנו על מה שבאמת מגיע לנו – חיים מתוך תשוקה, שמחה ומלאים באהבה וקבלה עצמית לנו ולסביבה.

איך עושים את זה?

על זה בפוסטים הבאים….

מחכה לתגובה שלך!

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “להתחבר לגוף – זאת לא מילה גסה”

  1. חברהבתאריך 09 מאי 2011 בשעה 6:46 pm

    יקירה את כותבת מקסים!!!!!!!!!! תמשיכי.

    [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *