מרץ 03 2013

איך להשתחרר מהגורם העיקרי לתסכול שלך?

מאת: בשעה 8:35 am נושאים: התפתחות אישית

בין הגורמים העיקריים לתסכול בחיים זה הפער בין המצוי לרצוי. בין מה שהיינו רוצים שיהיה בפועל לבין מה שקיים בפועל בחיים שלנו.

במלכודת הזאת אנחנו נופלים שוב ושוב כאשר אנחנו משקיעים זמן ומרץ בקריאת תכנים והשתתפות בסדנאות בתחום ההתפתחות האישית. התודעה שלנו משתנה, יש לנו כבר הבנה ברורה יותר לגבי איך היינו רוצים לחיות. ופה אנחנו נתקעים.

המציאות החיצונית לא משתנה. או לא משתנה באותו הקצב – וכאן נוצר התסכול.

ככל שהפער בין הרצוי למצוי גדל התסכול שלנו גדל.

וכאשר התסכול שלנו גדל, הדפוסים הפנימיים שלנו באים לידי ביטוי ביתר בהירות. דפוסים פנימיים של חויית כישלון, חוסר הצלחה, ייאוש, תסכול וכד'.

אנחנו כביכול נכנסים למעגל קסמים שלילי. מה הופך לביצה ככל שאנחנו ממשיכים ללמוד עוד.

האמת היא, שזה לא בדיוק הלמידה. זה הכניעה לפחדים וחוסר המימוש.

לדג' קראתי, עברתי סדנא והמודעות שלי נפתחה לראות כמה שאני משרתת את החיים במקום לחיות אותם. שאין לי כמעט רגעים בחיים בהם אני מרגישה מחוברת לחיים. וזה מעלה בי כאב.

ככל שעובר זמן ואני מעמיקה בתחום, בוחנת את חיי ועוברת תהליכים מנטאליים – התסכול שלי גובר.

אך במידה והייתי מתמודדת עם הפחדים שלי ומתחילה להוסיף לחיים שלי דברים שאני אוהבת לעשות ונהנית מהם. התסכול היה מתפוגג ובמקומו הייתה נכנסת חוויה של יכולת לממש את עצמנו.

והחשוב מכל, זה היה בונה בנו חוויה פנימית של ערך עצמי ומסוגלות.

כשאנשים פונים אלי עם תסכול פנימי גדול – כמעט תמיד המקור שלו הוא פער בין התודעה למימוש בפועל כתוצאה מכניעה לפחדים. כאשר אדם פוחד ממימוש מעשי בחיים הוא נוטה לברוח למקום שהוא טוב בו – ללמידה ולתובנות – הבעיה שבעצם כך הוא מגביר את המלכוד שבו הוא נמצא. הפער בין הרצוי למסוגלות הולך וגדל. וחוויית הכישלון מועצמת בהתאם.

כאשר בראש יש לנו תמונה גדולה, קשה לנו לקבל את זה שאנחנו צריכים להתעסק בקטנות. אבל מה לעשות שדרך גדולה נכבשת באמצעות צעדים קטנים? מה לעשות שמיומנות נרכשת באמצעות חסרה על אותה פעולה מאות פעמים?

אנחנו נוטים להסתכל על דברים בצורה טוטאלית ולבטל את כל השטח האפור שבין הקצוות. העניין הוא שהשטח שבין הקצוות הוא זה שמוביל אותנו לאן שאנחנו רוצים להגיע.

אין מה לעשות, מיומנות נרכשת על ידי חזרה על אותם הפעולות שוב ושוב.

התמודדות עם פחדים נעשית על ידי מתיחה איטית של הגבולות שלנו שוב ושוב.

אני נתקלת בהמון אנשים שרוצים שינוי בחיים שלהם. הם קוראים, קונים מוצרים ואפילו נרשמים לקורסים – הבעיה היא בקטע של היישום. כיוון שהם חולמים על הפסגה, הם לא מצליחים להתחיל את הדרך מהתחתית. מתייאשים ומפסיקים.

אי אפשר לנגן בכינור ללא תרגול וחזרה אינטנסיביים. ובאותה המידה, אי אפשר לשנות דפוסים נפשיים ולשחרר תקיעויות רגשיות ללא תרגול וחזרה אינטנסיביים. ללא עשייה בפועל.

בסופו של דבר אנחנו חיים בעולם החומר. והדרך לפעול בחומר היא רק באמצעות עשייה.

רק שהעשייה מעירה בנו פחדים מכישלון ואחרים ולכן אנחנו נוטים לוותר עליה. וגורמים לפיצול בין התודעה שלנו לעולם המעשי שלנו. הפיצול הזה הוא מקור גדול מאד לסבל שלנו ולתסכול שלנו.

רק אדם שיעשה הכל בשביל ליישם בפועל בחיים שלו את התובנות שמפנים בדעתו – רק אדם כזה יוכל לחיות ללא תסכול. רק אדם כזה יצמיח בתוכו חוויה של מסוגלות לממש את עצמו ולהביא את המהות שלו לידי ביטוי מלא.

שבוע שעבר הייתי באיזשהו מפגש נטוורקינג עסקי. ומסתבר שזהו דפוס שלא שייך דווקא לתחום ההתפתחות האישית. אנשים ציינו שבקורסים שהם מעבירים בסופו של דבר 95% מהאנשים נושרים. ורק 5% המתמידים ממשיכים עד הסוף. ולמרבה הפלא אלא הם אותם אנשים שגם רואים תוצאות…

היכולת לסמוך על מישהו אחר שיוביל אותנו למקום שאנחנו לא מצליחים להגיע בפועל לבד. היא הבסיס. היישום של ההדרכה שהוא נותן לנו הוא הכל!

ועכשיו אני זקוקה לעזרתכם.

האתרים שלי כולם, הוקמו מתוך חזון אמיתי להנגיש כלים וידע רב בחינם לאנשים שרוצים חולל שינוי מהפכני בחייהם בתחומי השמחה, האהבה, המימוש העצמי והסיפוק הרגשי. (הערך החינמי שאני מספקת באתרים שלי הוא שווה ערך לעשרות אלפי שקלים ולשנים של לימודים והתנסות מקצועית)

וכאן אני זקוקה לעזרתך. כדי לתת מענה מקיף ויעיל לצרכים שלכם ושל אנשים נוספים אשמח להכיר יותר לעומק את הנושאים שמעסיקים אתכם. ובאילו תחומים הייתם רוצים לקבל יותר מידע, הדרכות והנחיות.

מה שאני מבקשת מכם זה לענות לי כאן בטופס בהמשך על כמה שאלות.

לכל אלו שיקדישו מזמנם ומאהבתם :) אני מבטיחה לשלוח משוב עם סיכום של הנושאים העיקריים שמעסיקים את רוב הקוראים.

כמובן לא לשכוח להגיב, לפרגן בלייק ולשתף את הפוסט עם כל החברים…

הרבה אהבה ותודה,

חני

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “איך להשתחרר מהגורם העיקרי לתסכול שלך?”

 1. ח. תלמידהבתאריך 03 מרץ 2013 בשעה 9:23 am

  ברוך השם, אני מוסיפה כל הזמן דברים שאני אוהבת לתוך חיי.
  זה מוסיף המון, וזה גם מעמת עם מה שמותנה בי, ויוצר דיאלוגים פנימיים שלא קל איתם. ולעפמים כל שאני רוצה זה קצת שקט….
  אני מה5% שממשיכים עד הסוף, בדרך כלל. וגם זה פתלוגי, נראה לי. :)

  [Reply]

 2. אפרתבתאריך 04 מרץ 2013 בשעה 9:25 am

  חני שלום, הדברים חדים וברוים ןתודה לך עבור הדיוק והרצון להביא את העולם לגאולה ע"י התפתחות אישית שזה כ"כ נצרך היום.הייתי שמחה לנסותלעזור לך בעניים מה ששאלת אבל אין לי גישה-אולי חסום- באינטרנט בעבודה- אם תוכלי לשלוח אלי לינק.. למייל.תודה

  [Reply]

 3. אילתבתאריך 10 מרץ 2013 בשעה 1:51 pm

  יפה מאד.
  ואנקדוטה נחמדה: בגימטריה ההבדל בין רצוי למצוי = כסף :)

  [Reply]

 4. ישראל בלומנטלבתאריך 11 מרץ 2013 בשעה 9:35 am

  הכל מפורט למעלה………………………………………………………………………………..!

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *