פבר 12 2012

מה הדרך שלכם לברוח מאינטימיות?

מאת: בשעה 4:32 pm נושאים: אינטימיות,תדמית ומהות

לפעמים אנחנו משקיעים את רוב האנרגיה שלנו במקומות הלא נכונים. לפעמים אנחנו מגדילים לעשות ומתנהלים ממש לפי הספר, אבל עדיין מרגישים ויודעים שזה ממש לא זה.

שבוע שעבר נסעתי עם הילדים לטיול פריחה. שקדיות, רקפות, כלניות ומה לא? חגיגה של ממש… בדרך חזור עצרנו לארוחת ערב בבית קפה. אחרינו הגיעה לשם עוד משפחה. הורים, ושלושה ילדים. לכאורה מקסים, כל המשפחה יוצאת לאכול יחד ארוחת ערב מה יכול להיות יותר כיף ומחבר מזה? לכאורה ההורים יכולים להיות שיא המבסוטים מעצמם על ההשקעה בקשר המשפחתי.

אבל מה לעשות והדברים הם לא באמת כאלה פשוטים? ישבו שם זוג הורים ושתי בנות (ותינוק אחד) ולכולם, פשוט לכולם, טלפון סלולארי ביד. הבנות שיחקו וההורים ניהלו שיחות טלפוניות. זה פשוט הדהים אותי כמה לא משנה מה אנחנו עושים. משנה איך אנחנו עושים את זה. ומה שמדהים עוד יותר זה כמה שהלא טבעי הפך לנורמאל.

כאשר אנחנו נולדים, הדבר שאנחנו הכי כמהים לו זה אינטימיות. בתוך הצורך באינטימיות נכללים רוב הצרכים הרגשיים שלנו החל מחום ואהבה וכלה בצורך שלנו בתחושת שייכות.

גם כיום, בכל אחד מאיתנו קיים רעב עצום לאינטימיות. הרעב האדיר הזה, הכמיהה האדירה שלנו לאינטימיות מסתתרים אחרי ההדחקות שלנו, אחרי העכבות שלנו ומאחורי מהפחדים שלנו. אבל האמת היא שללא קשר אינטימי לעולם אין לנו את היכולת להרגיש תחושה אמיתית של סיפוק ומלאות רגשית.

אנחנו מסכימים לעצמינו להעביר את החיים ללא חיבור רגשי. מסכימים להיות זרים לעצמנו. מסכימים להיות זרים לאהובים שלנו. להיות זרים לבני הזוג ולילדים שלנו. מסכימים לחיות בבדידות ללא תחושת חיבור לחיים ועם תחושת חוסר שייכות בסיסית.

אנחנו חיים בצורה שמנוגדת לטבע האנושי שלנו. אנחנו חיים בצורה שמנוגדת לצרכים הטבעיים שלנו. אנחנו חיים בצורה שמביאה אותנו לפתח מחלות פסיכוסומאטיות ובהמשך מחלות קשות יותר.

אנחנו משקיעים את האנרגיה שלנו בצבירת רכוש, בצבירת מעמד, בכסף, בכבוד, בצעצועים יפים ובכל דבר שחיצוני לנו. אנחנו מרגישים שאנחנו עושים הכל בשביל הילדים שלנו כאשר אנחנו דואגים להם לתנאי חיים טובים יותר. אבל יחד עם זאת אנחנו עדיין מרגישים מרוקנים.

וכל זה קורה כיוון שאת מירב האנרגיה שלנו אנחנו משקיעים במקומות הלא נכונים. אנחנו חיים עם תדמית. מגיעים לבני הזוג שלנו עטופים בתדמית. מגיעים לילדים שלנו עם תדמית. מגיעים לקרובים שלנו עם תדמית ואפילו מול עצמנו אנחנו עם תדמית.

על מנת ליצור אינטימיות אנחנו חייבים להוריד את התדמית. אנחנו חייבים לחשוף את עצמנו, את החולשות שלנו. להסתכל לעצמנו ולאהובים שלנו בעיניים בלב פתוח. בשביל ליצור קירבה אנחנו צריכים להיות מול עצמינו ללא הגנות וללמוד להיות מול הבן אדם שמולנו ללא מחיצות. רק כאשר אין לנו תדמית מול אדם מסוים יכולה להיווצר איתו אינטימיות.

הדרך לאינטימיות עם מישהו אחר מחייבת בראש ובראשונה אינטימיות שלנו עם עצמנו. להיות נטולי תדמית מול עצמנו. להיות חשופים, כנים ופגיעים בראש ובראשונה מול עצמנו. לא לברוח כאשר אנחנו נמצאים מול עצמנו. להסכים להכיר את השדים שלנו. להסכים לפנות מקום לכאב שלנו – ורק ככה אנחנו יכולים להסיר את הפחדים ואת המחיצות הפנימיות שלנו מול מישהו אחר.

אינטימיות היא אנרגיה מרפאה ומנחמת. ברגע שחווים אינטימיות אמיתית כבר לא מוכנים להחליף אותה בעד שום הון בעולם עם שום דבר אחר.

תסכימו לעצמכם לבחון מה הדרך שלכם להימנע מאינטימיות? כיצד אתם מנטרלים את הקרבה שיכולה להיווצר בסיטואציות מסוימות? האם אתם שמים את עצמכם מעל? האם אתם מתחילים להתעסק במחשבות טורדניות? האם אתם נהיים עייפים? משתעממים? האם אתם מקפיצים את הרגל שלכם? האם אתם כוססים ציפורנים? האם אתם מדברים ללא הפסקה? האם אתם מחפשים דברים חיצוניים להתעסק בהם רק מהפחד שתיווצר איזושהי רמה של קירבה ואינטימיות?

בנוסף, תסכימו לעצמכם להרגיש את התשוקה שלכם לאינטימיות. את התשוקה שלכם לקרבה, את התשוקה לחום ולאהבה. תסכימו לעצמכם לחוות את הכאב הפנימי העצום שאצור בתוככם – שם המפתח לחירות שלכם.

מוזמנים לשתף בדפוסים שלכם, בפחדים שלכם ובעל מה שמרגיש לכם.

הרבה אהבה,

חני

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “מה הדרך שלכם לברוח מאינטימיות?”

 1. יוסףבתאריך 13 פבר 2012 בשעה 7:58 am

  זה פשוט מדהים, כל מילה פגז!!!

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה רבה :)

  [Reply]

 2. אניבתאריך 14 פבר 2012 בשעה 1:05 pm

  סורי על הבורות… אבל מה ההגדרה המדוייקת של אינטימיות? זה משהו אישי? תחושת שייכות? מה זה? כשקראתי, לא כ"כ הצלחתי להבין למה הכוונה… תמיד חשבתי שאינטימיות זה רגש אישי בין שני אנשים?!

  [Reply]

  חני Reply:

  היי,
  קבלי קישור למאמר שכתבתי שמסביר מה זה אינטימיות.
  http://www.articles.co.il/article/124715
  הרבה הצלחה.

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *