אפר 29 2012

ואם כולם ידעו איזה מפלצת קיימת עמוק בתוכך?

הגיעה אלי שאלה שחוזרת על עצמה הרבה פעמים והרגשתי שהיא ראויה לפוסט בפני עצמו. והשאלה הייתה כזאת:

"קראתי קצת מתוך ההרבה שכתבת. תהיתי אני מקווה שתוכלי אולי לענות האם אין גבול לשחרור העצמי. דהיינו אין לאדם מסכות שהוא מלביש על עצמו?

האם אדם חושף את עצמו לגמרי בפני כל אחד. מה הגבול בזה? להיחשף בפני כל אחד?"

הרבה פעמים אדם מגיע להבנה שהתדמית שעוטפת אותו לא כ"כ טובה לו והוא היה רוצה למצוא את הדרך להסיר אותה ולהתחבר חזרה למהות שלו. כאשר הוא מגיע לדרך להסרת תדמית הוא נתקע.

הדרך להסרת תדמית תמיד עוברת דרך היכולת שלנו לחשוף את מה שהתדמית מסתירה. לחשוף את החולשות שלנו, את הסודות שלנו, את הפחדים שלנו, את הרגשות שלנו, את הכאב שלנו ואת הרצונות הכי כמוסים שלנו.

וכאן, הרבה פעמים אנחנו נכנסים לפאניקה. מאז שאנחנו מכירים את עצמנו אנחנו חיים בהסתרה. אנחנו חיים בפיצול. כאשר אנחנו מאפשרים לעצמנו לחשוף רק חלק קטן ממה וממי שאנחנו. והנה פה, אני אומרת לכם שהדרך לחופש שלכם עוברת דרך החשיפה. וזה מפחיד.

ומה קורה כשמשהו מפחיד אותנו?

מתחילים כל השדים הפנימיים שלנו להתעורר. כל הקולות הפנימיים שלנו מזדעקים וכל הצללים שלנו קמים וצועקים – זה מסוכן. זה יוביל אותך לחוסר שפיות. ועוד ועוד. כל אחד והדרמה הפנימית שמתחוללת בתוכו.

אז חשוב להבין כמה דברים. המטרה שלנו היא להגיע לאיזון ולבגרות רגשית. אין לנו שום מטרה לקחת את כל מה שקורה בתוכנו ולהפיץ החוצה. אבל, וכאן האבל החשוב ביותר. צריכה להיות לנו בחירה! אנחנו אמורים להיות מסוגלים להביא את עצמנו באופן מלא, להיות מסוגלים לחשוף את עצמנו ואת כל הצדדים שלנו בצורה מלאה.

זה לא אומר שאנחנו אומרים לחשוף את זה לכולם. זה לא אומר שאנחנו אמורים לחשוף את עצמינו בכל מקום. אבל אמורה להיות לנו היכולת לבחור.

וכן, לנפש שלנו יש תשוקה בסיסית לבטא את עצמה. את כל כולה. היא לא מבחינה בין טוב לרע ובין יפה ללא יפה. היא רוצה לבטא את עצמה. וברגע שאנחנו לא מסוגלים לבטא את עצמנו באופן מלא, הנפש שלנו מרגישה בכלא.

אז נכון, ההתנגדויות שלנו ילבשו כל מיני צורות ויסבירו לנו למה זה לא טוב להיחשף – אבל עמוק עמוק בפנים, אנחנו יודעים את האמת. והאמת היא שלכולנו יש תשוקה להיחשף. רק שאנחנו פוחדים לכאוב. פוחדים להתאכזב. פוחדים שלא יאהבו אותנו אם לא נספק את הסחורה הרצויה. והאני הפנימי שלנו, הוא לא חלק מהסחורה הרצויה אז אנחנו בוחרים להמשיך להזניח אותו ולהסתיר אותו.

לפעמים החוויה הפנימית העמוקה שלנו היא שיש בתוכנו חלק רע, חלק פגום, חלק מסוכן – ואנחנו רועדים מוות מלבטא אותו. אנחנו מתייחסים למקום הפנימי הזה בהלקאה עצמית, בשיפוט, בביקורת, לפעמים בהתעלמות ובהכחשה. אבל הגרוע מכל בשנאה. אנחנו בטוחים שאת החלק החייתי הזה, הרע הזה – אין לנו ברירה אלא להסתיר. כיוון שמי יודע מה יקרה לנו ולסביבה אם נסכים לחשוף אותו.

אבל האמת שזה ממש לא כך, לחשוף את זה שאני מרגיש שאני רוצה להרוס. זה ממש לא אומר שאני אלך להרוס. שימו לב להבדל. להודות בזה שאני רוצה משהו שלילי או אסור, זה לא אומר שאני הולך לממש את זה. ההיפך הוא נכון, באמצעות הדיבור והחשיפה אני מנטרל את האנרגיה הסמויה ומגיע למקומות עמוקים יותר. שהם בסופו של דבר אלה שמנהלים אותנו. התשוקה שלנו לאהבה ולקבלה.

על מנת שתהייה לנו בחירה. חייבת להיות לנו המסוגלות להיחשף בצורה מלאה. כשאני רק התחלתי את תהליך ההתפתחות האישית שלי, היה לי קושי מאד גדול לדבר על עצמי. בעיקר בשתי תחומים עיקריים – לדבר על הרגשות שלי ובעיקר על הכאב שלי. ובנוסף היה לי קושי לבטא חלק מהמחשבות שלי. החשיבה שלי היא מאד שונה מהמקום שממנו אני מגיעה. ובאופן מודע הייתי בוחרת לסנן את מה שהרגשתי שלא יתקבל בעיני הסביבה.

ומה שקרה, זה שככל שהתקדמתי בתהליך האישי שלי הבנתי שאין מנוס ואני חייבת ללמוד לדבר. אז לבטא את המחשבות היה לי יותר קל. ולאט לאט קראתי תיגר גם בקול רם על דברים שחשבתי אחרת. אבל בכל מה שהיה קשור לביטוי רגשי אמיתי. ללא מניפולציות או דרמות. פשוט דיבור כן ופתוח על הרגשות שלי. הייתי תקועה שם חזק. ידעתי שזה משהו שאני רוצה לעשות. ושאני חייבת לעשות את זה אם אני רוצה לצמוח ולהתפתח. אבל פשוט לא הייתי מסוגלת. הייתי מתכננת איך לבטא את הכאב שלי, איך לשתף אותו ולדבר עליו. אבל הייתי מגיעה לבן אדם שמולו תכננתי לעשות זאת והייתי נאלמת דום. זה פשוט לא יצא.

לאט לאט עם התמדה ועם רצון גדול עברתי את המחסום הזה. אבל מה שחשוב לי שתדעו – ששום דבר מפחיד לא באמת קורה מזה. לא באמת הופכים ללא נורמאלים. לא באמת מאבדים את הגדרת האני שלנו. הדבר היחיד שקורה זה – שחופש נפשי נכנס לחיים שלנו. חופש להיות מי שאנחנו וחופש לבטא את מי שאנחנו.

אז תמצאו עכשיו מישהו ותעזו לחשוף מולו סוד אחד קטן שלכם. משהו שאתם מסתירים ולא מעיזים שידעו עליכם. זה יכול להיות אירוע שעברתם ואתם מתביישים בו, משהו שעשיתם, דברים שאתם חושבים עליהם או רגשות שאתם מרגישים. כל דבר שהוא חלק מכם אבל אתם לא מסוגלים לבטא.

לא.אל תלכו לעשות זאת בריש גלי, אל תעשו זאת בפייסבוק או במקום ציבורי – חפשו מישהו שתוכלו לבטוח בו ולסמוך עליו. מישהו שתוכלו להיות איתו בשיחה אינטימית ופתוחה. ואם אין לכם, אל תוותרו לעצמכם. חפשו מטפל טוב וצאו למסע אחר החופש הנפשי שלכם.

כרגיל מחכה לתגובות ולשיתופים שלכם.

הרבה אהבה,

חני

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “ואם כולם ידעו איזה מפלצת קיימת עמוק בתוכך?”

 1. תלמידהבתאריך 29 אפר 2012 בשעה 11:05 am

  כל כך אמיתי ונכון…

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה תלמידה :)

  [Reply]

 2. מליבתאריך 01 מאי 2012 בשעה 12:28 am

  אני נהנית לקרוא את המחשבות שלך :)

  [Reply]

  חני Reply:

  :)

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *