אפר 02 2012

כל מה שההורים שלך לא לימדו אותך על חירות וחופש נפשי

מאת: בשעה 8:55 am נושאים: התפתחות אישית,קבלה עצמית

אתמול בערב התיישבתי לכתוב מאמר לעלון שבו אני מפרסמת מאמרים שלי. חשבתי על כל מה שאף אחד לא לימד אותי לפני שהתחלתי את החיים האמיתיים.

חשבתי על כך שאף אחד לא לימד אותי שהחיים לא חייבים להיות סבל ושהסבל מגיע כאשר מתווכחים עם המציאות. על כך שאף אחד לא לימד אותי שאני יכולה לחיות את החיים שלי מלאת אהבה, שמחה וסיפוק עצמי. ושהמקור לכל הטוב הזה הוא בתוכי. לכך שלעולם לא לימדו אותי על חשיבות הדיבור הכנה, הפתוח, ללא ההגנות והאמיתי, על האשליה של האגו והתדמית ועל כך שרוב הרצונות החומריים שלי נובעים מחסרים רגשיים. ועוד על הרבה הרבה דברים כל כך חשובים שהיה עלי לגלות בכוחות עצמי.

כתבתי מאמר, שמגרד את קצה קצהו של נושא החירות והחופש הנפשי. והרגיש לי שבא לי לחלוק אותו גם אתכם. אולי בהזדמנות ארחיב יותר על הנושא.

אבל עד אז יאללה תיהנו… וכמובן תלחצו לייק ותגיבו!

עמוק עמוק בתוך הלב לכולנו יש חלום. חלום להרגיש אהובים ומאושרים. לא הרבה יודעים אבל אהבה ואושר הולכים ביחד. יותר מידי מאיתנו מחפשים את האהבה ואת האושר שלנו במקומות חיצוניים. מחוץ לנו אצל בן הזוג, אצל החברים, אצל ההורים, אצל הילדים, בעבודה, ברכוש, בעשייה או בכל מקום אחר. אבל האמת היא שזה ממש לא כך. המפתח לאושר שלנו, המפתח לאהבה שלנו נמצא במקום אחר. הוא נמצא עמוק עמוק בתוכנו פנימה.

לכולנו יש חלום. חלום להרגיש אהובים. אבל רק חלק קטן מאיתנו יזכה באמת לחוש אהבה אמיתית ואושר לאורך זמן. אותו חלק קטן, לא יזכה בכך מין ההפקר. זה לא יקרה סתם. זה יקרה רק אצל אלה שהתחייבו לחיים מלאים אהבה. זה יקרה רק לאלה שיצאו למסע לתוך עצמם. מסע שיוביל אותם עמוק לתוך הלב שלהם. רק אלה שימצאו בעצמם את האומץ להתבונן לפחדים שלהם בעיניים ולפסוע דרכם יגלו את סוד ואת קסם האהבה.

כשרק נולדנו היינו מחוברים למהות שלנו, היינו מחוברים ללב שלנו והיינו מלאים באהבה. לאט לאט נסיבות חיינו גרמו לנו לסגור את הלב, הם גרמו לנו לעטות על הלב שלנו שריון ולהתרחק מהמהות שלנו. וכך נעלמה האהבה לאיטה מחיינו ואת מקומה תפסו הסבל, הכאב והפחד.

באופן כללי התהליך היה כזה. הגענו לעולם מלאים באהבה אך תלותיים באופן מוחלט במבוגרים בחיינו. בתור ילדים אין לנו את היכולת לשרוד לבד בחיים. בתור תינוקות אנחנו אנושיים בצורה מלאה ומביעים את עצמנו בצורה מלאה. אנחנו בוכים, צועקים, צוחקים ועוד. לרוב, במוקדם או במאוחר חווינו מהסביבה חוסר קבלה או חוסר שביעות רצון לחלק מדרכי הביטוי שלנו או לחלק מהאישיות שלנו. במידה והסביבה הקרובה שלנו לא אהבה את מה שאנחנו בצורה מלאה היא ניסתה לשנות אותנו. ניסתה לחנך אותנו למה שלדעתה אנחנו אמורים להיות. כאשר ניסיונות הביות האלה נעשו לא מתוך רוך אלא מתוך כעס, מביקורת, באמצעות הענשה, או תוך כדי התעלמות וכדומה. נכנסנו לבעיה. כיוון שהיינו תלותיים בהורים שלנו לא יכולנו להפוך אותם ללא בסדר. לא יכולנו  להפוך אותם לבעייתיים בסיפור. אז מה עשינו? הפכנו את עצמנו לאלה שלא בסדר. התחלנו להפנות כלפי האישיות שלנו ביקורת. בחוויה שלנו, מישהו כאן אינו כשורה. ואם זה לא ההורים שלנו אז זה חייב שאנחנו הבעייתיים בסיפור הזה. הדפוס הזה שלנו המשיך בצורה כזאת שכמעט כל אחד מאיתנו מגיע לחיים הבוגרים שלו כאשר בתוך תוכו קיימת אמונה שמה שהוא זה לא מספיק טוב ושאי אפשר באמת לאהוב את מה שהוא. וגם שלפתוח את הלב זה דבר כואב ומסוכן. כי כשהיינו קטנים ומלאים באהבה נכוונו וכאבנו.

על גבי האמונה הזאת נבנים חיים שלמים של חוסר קבלה עצמית, של שנאה עצמית, של פחד מקרבה, של ביקורת עצמית, של התמכרויות ושל מה לא?

כולנו כמהים לאהבה וכולנו פוחדים ממנה בין שאנחנו מודעים לכך ובין שלא. בלעדי האהבה אנחנו לבד ביקום הזה. אנחנו בודדים. לחוש נאהבים זאת התשוקה הפנימית של כל אחד ואחד מאיתנו. חיים ללא אהבה הם חיים תפלים. חיים נטולי עוצמה אישית חיים שמלאים בדרגה זו או אחרת של סבל. רוב הדברים המטרידים אתכם במהלך היומיום היו מאבדים את משמעותם במידה והייתם מלאים באהבה. במידה והייתם חשים נאהבים. ובמידה ולבכם היה פתוח לאהוב באופן מלא.

חיים במנותק מעצמנו. חיים במנותק מהלב שלנו הם חיים שמאופיינים בבדידות רגשית, שמאופיינים בתחושת חוסר שייכות, בריק פנימי, בתחושת חוסר סיפוק פנימי, בתחושת חוסר משמעות פנימית, בסבל רגשי ועוד. חיים במנותק מהלב שלנו לעולם יהיו חסרי שמחה ותחושת חיבור עמוקה לחיים.

המפתח לאהבה עובר דרך החיבור ללב שלנו. חיבור ללב שלנו יכול להתרחש רק כאשר אנחנו בוחרים לקבל אחריות מלאה על החיים שלנו. אחריות מלאה על כל מה שקורה בחיים שלנו. ברגע שאין לנו כבר את מי להאשים. ברגע שאין שום דבר חיצוני שאפשר להיתלות בו אנחנו יכולים להתחיל את הדרך שלנו לאהבה.

כל עוד אנחנו חיים במנותק מהלב שלנו ומחפשים את מילוי החסר הפנימי שלנו בקבלה עצמית אצל אחרים. כל עוד אנחנו משקיעים זמן ואנרגיה בניסיון לקבל אישור אשלייתי מהסביבה אנחנו חיים בכלא. כלא פנימי שאיש אולי אינו יודע עליו. אך ברגעי כנות אנחנו מודעים לו היטב.

הדרך היחידה בה אנחנו באמת יכולים לצאת לחופשי ולהיות בני חורין מבחינה נפשית היא דרך החזרה למהות שלנו, דרך החיבור ללב שלנו. כל עוד אנחנו משקיעים אנרגיה מיותרת בשיווק התדמית שלנו ובשכלולה אנחנו שבויים בכלא של עצמנו. שבויים במייצרים הפנימיים שלנו. שבויים בפחדים שלנו, בסודות שלנו ובחסרים שלנו.

אני מזמינה אתכם, ערב חג החירות – להתחייב השנה לחירות הנפשית האישית שלכם. להתחייב לעצמכם לחיים נטולי סבל. לחיים נטולי תדמית. להתחייב לעצמכם לחיים שבאמת מגיעים לכם – חיים במחובר ללב שלכם. חיים במחובר למהות שלכם!

הרבה אהבה,

חני

אם עדיין לא פרגנתם לעצמכם את הדיסק החדש "הדרך להתאהב בעצמך מחדש" עשו זאת עוד היום ותוכלו לחסוך 50 ₪. (המבצע בתוקף עד סוף חג הפסח בלבד)

ואם בא לכם לקחת את החירות הנפשית שלכם צעד נוסף קדימה – פרגנו לעצמכם כבר עכשיו את ערכת ההתפתחות האישית "האומץ לחיות"

לפרטים ניתן לפנות לchany@liveyourlife.co.il  או בטל' – 054-2187702

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “כל מה שההורים שלך לא לימדו אותך על חירות וחופש נפשי”

 1. שירבתאריך 19 אפר 2012 בשעה 11:18 pm

  תודה רבה על המאמר הכל כך אמיתי וכואב.

  [Reply]

  חני Reply:

  שיר יקרה,
  תודה גם לך!

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *