אפר 21 2012

הדרך לעצמאות הרגשית שלך

וואוו. כבר מלא זמן לא כתבתי פוסט. אבל אני מפצה אתכם ובגדול…

שבוע שעבר הוצאתי מייל וביקשתי שתשתפו אותי בשאלות שמעסיקות אתכם בתחום ההתפתחות האישית.

ואני חייבת לשתף אתכם שלא היה לי שמץ של מושג מה הולך לקרות. מעל מאתיים שאלות הגיעו אלי במהלך פחות משבוע. בתחילה עוד השתדלתי להגיב לכל המיילים. אבל באיזשהו שלב כבר לא עמדתי בקצב.

אז קודם כל אני רוצה להודות לכל המגיבים ועל כל הנכונות לעזור. האהבה שלכם עברה דרך המיילים וזה מילא אותי בכוח להמשיך וליצור עוד תכנים בעלי ערך. בנוסף, אני רוצה להתנצל בפני כל מי שעדיין לא התייחסתי למייל שלו. זה יקרה בהמשך :)

הגיעו המון שאלות מעניינות, וכמעט כל שאלה היא נושא למאמר שלם אם לא לכמה מאמרים. בין כל השאלות היו שאלות שחזרו על עצמם והם היו בנושא הקבלה העצמית, היכולת להיות חופשיים מדעת החברה ובעיקר מהצורך לרצות ולמצוא חן.

זה לא היה מתוכנן – אבל האהבה שלכם והרצון לעזור נגעו לי כ"כ ללב שהחלטתי לצ'פר אתכם והכנתי בעבורכם מדריך מיוחד – הדרך לעצמאות הרגשית שלך.

במדריך אני מתייחסת לכל מי ששאל, למה יש לו צורך לרצות אחרים? למה חשוב לי שכולם יאהבו אותי ושלאף אחד לא יהיו תלונות עלי? איך לאהוב את עצמי? איך לצאת מתקיעות/מדיכאון? איך לחיות בשלום עם חוויות הילדות? למה יש לי רגשות אשם כשהילדים מתאכזבים או בוכים? ועל עוד המון שאלות

שאלות רבות היו בנושא זוגיות וקשרים זוגיים, אני לא אכנס לנושא הזוגיות, דינאמיקות בזוגיות וכל מה שקשור לכך כיוון שזהו נושא רחב ומורכב. אבל חשוב לדעת שלכל מערכת יחסים שאנחנו מצויים בה, בסופו של דבר אנחנו מביאים את עצמנו. ועל מנת לשדרג מערכות יחסים, להפוך אותם לבריאות יותר, אינטימיות יותר ואוהבות יותר – המקום היחיד שאנחנו יכולים לעשות בו שינוי הוא בתוך עצמנו.

ככל שהעצמאות הרגשית שלנו תלך ותגדל, ככל שהערך העצמי שלנו ילך ויגדל, ככל שהיכולת שלנו לבטא את מי שאנחנו תגדל – הקשרים שלנו יהפכו לבריאים יותר ונכונים יותר.

כל תחום בחיים שאנחנו חווים בו קושי או תקיעות בסופו של דבר משקף את העולם הפנימי שלנו. והמקום שבו עלינו להתחיל את השינוי הוא בתוך תוכנו. המדריך שהכנתי לכם מסביר את הרקע להיווצרות דפוסים של חוסר קבלה עצמית, פחד מדחייה וצורך לרצות. בנוסף אני מתייחסת גם לתחומים נוספים. אבל הכי חשוב זה שאני נותנת לכם דרך מעשית. אני מפרטת לכם מה עליכם לעשות אם אתם רוצים לעלות לשלב הבא בהתפתחות האישית שלכם.

אנחנו עומדים כמה ימים לפני יום העצמאות, ביום העצמאות אנחנו מציינים את היום בו הפכנו למדינה עצמאית. כשאנחנו מסתכלים פנימה לתוך עצמנו ומסתכלים סביב על האנשים מסביבנו אנחנו קולטים שזה לא מספיק לחיות במדינה עצמאית. אנחנו צריכים גם לחיות בעצמאות נפשית ורגשית. אנחנו צריכים לשחרר את התלות שלנו בכל מה שאנחנו תלותיים בו – בעיקר בחברה ובדעה של הסובבים אותנו.

אני מזמינה אתכם ללחוץ עכשיו על הקישור המצורף, להוריד אליכם את המדריך המיוחד – "הדרך לעצמאות הרגשית שלך" לקרוא, ליישם. והכי חשוב, להפיץ אור – להעביר את המדריך לכל מי שאתם חושבים שיוכל להיתרם ממנו.

הרבה אהבה,

חני

להורדת המדריך לחץ כאן על הקישור לחיצה ימנית ושמור אותו במחשבך.

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “הדרך לעצמאות הרגשית שלך”

 1. תלמידהבתאריך 22 אפר 2012 בשעה 9:41 am

  תודה על המדריך..
  הורדתי וקראתי, הוא מרתק ומשמעותי כל כך.
  נשאר "רק" ליישם…
  נתחיל, בעזרת הבורא.
  תודה מאוד מאוד!

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה רבה גם לך.
  ליישם זה קשה כשמסתכלים על כל הדרך.
  הצעד הבא הוא תמיד אפשרי. וזה המזל, הדרך נעשית בצעדים קטנים…

  [Reply]

 2. מיקיבתאריך 23 אפר 2012 בשעה 11:54 am

  אני מתחברת לכל מה שאת כותבת בענין התת מודע שלנו והדחקת הכאבים הרגשיים, בענין התדמית והזקקות לאישור החברה,
  אך לא מצליחה להבין למה את קוראת לזה שנאה עצמית.
  כן אני מאמינה שלא אהבו מספיק בעבר, ושאני רוצה שיאהבו יותר בהווה ובעתיד,כן אני יודעת שבתוכי יש ילד פנימי פגוע.
  אבל אני דווקא חושבת שאני מאד מאד מאד אוהבת את עצמי.
  לפעמים יותר מידי.
  אני דואגת לעצמי,ומשקיעה בעצמי,ומרוכזת בעצמי,ומחשיבה את עצמי
  ובד בבד-
  מלאת מחשבות,ונפגעת מביקורת,ומכירה את החללים הרגשיים שלי שכדי למלאתם אני אוכלת/משוטטת שעות במחשב והולכת לישום בשעות הקטנות של הלילה…
  ועדיין,
  נראה לי שאני אוהבת את עצמי,ומחוברת לעצמי.
  כך שהנקודה הזו קשה לי…

  [Reply]

  חני Reply:

  # חניבתאריך 24 אפר' 2012 בשעה 2:11 pm עריכה
  היי מיקי, השאלה מה את מרגישה כלפי עצמך:
  כאשר את נכשלת?
  כאשר את אומרת משהו לא במקום?
  כאשר את מאכזבת?
  כאשר מבקרים אותך?
  מרגישה אהבה כלפי עצמך? מרגישה שטוב לך עם מה שאת? את רכה כלפי עצמך?
  אם כן, אז זה מעולה.
  שנאה עצמית והרס עצמי קיימים פעמים רבות מתחת לפני השטח ומנהלים את החיים שלנו. הם גורמים לנו לברוח מנוכחות ומקרבה ואינטימיות כיוון שדווקא ברגעים כאלה הם עולים ובאים לידי ביטוי.
  הדרך לברוח היא אינדוודואלית. גם לחיות בראש ולא בלב זאת דרך בריחה.
  אבל שוב, זה לא מחייב שזה כך אצלך.
  הרבה אהבה,
  חני

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *