מאי 07 2012

התפתחות אישית בלי לקרוע את הכיס…

מאת: בשעה 10:26 am נושאים: התבגרות רגשית,התפתחות אישית

תכננתי בכלל לכתוב לכם פוסט על האגו שלי. אבל מייל שקיבלתי היה נראה לי חשוב יותר :)

שאלה אותי מישהי נחמדה במייל, איך היא יכולה לצאת למסע של צמיחה והתפתחות בלי לקרוע את הכיס? כיוון שזאת שאלה שחוזרת על עצמה מצאתי לנכון להקדיש לה פוסט.

משום מה כשאנחנו חושבים על צמיחה אישית אנחנו ישר חושבים על כמה שנים ארוכות אצל מטפל. אבל זאת טעות. טיפול זה טוב. (כמובן תלוי מאד אצל מי) אבל לא הכרחי לכולם.

ישנם דברים שאנחנו יכולים לעשות כלל ללא עלות ובאמת לצמוח מהשורש. הרבה יותר מכמה שנים של טיפול. אחד מהדברים הללו הוא לבקש. כבר כתבתי על זה מספר פעמים. אבל היכולת להביע חולשה היא הבסיס של צמיחה אמיתית.

פעמים רבות אנשים עוברים תהליך מאד רוחני ומאד מעצים אבל. וכאן האבל הגדול, כגודל התהליך שהם עוברים, גודל האגו והגאווה שלהם. ואיפה זה נמדד? ביכולת שלנו להנמיך את עצמנו ולהיות במקום חלש וחשוף.

לא מספיק לשלוח אנרגיות של אור, לא מספיק לחשוב חיובי, לא מספיק להעשיר את החיים בדרכים של ביטוי עצמי ויצירתיות – זה הכל מקסים אבל כל עוד שלא ביטלנו את האגו שלנו – אנחנו בבריחה לרוח. במקום התפתחות אמיתית וצמיחה לרוח.

מאד פשוט לפזר אהבה לכל העולם אבל לשנוא את עצמנו. מאד פשוט לתת לכל העולם ולהיות תובעניים כלפי הקרובים לנו. מאד פשוט למרוח חיוך חיצוני בלי באמת לשמוח מהלב. בלי באמת לאפשר לרגשות רכים למלא אותנו.

אז להשקיע כסף בהתפתחות האישית שלנו זה באמת נחמד. אבל אני אומרת לכם מניסיון של 4 שנים בטיפול – את העבודה האמיתית אנחנו עושים לבד וזה לא קשור לשום טיפול. זה קשור להחלטה. החלטה ללכת ולעשות את מה שצריך כי אין באמת ברירה אחרת. כי יש לנו את האחריות המלאה על החיים שלנו. כי המפתח לצמיחה שלנו נמצא בתוכנו.

ישנם הרבה שיטות ודרכים שדרכם אתם יכולים לחזק את עצמכם – תרגול יוגה פעם בשבוע אפילו לבד. מדיטציה מידי בוקר, כתיבה ביומן, תזונה בריאה, הליכה, לשיר, לרקוד, לצייר בשביל הכיף – כל הדרכים האלה אפשריות ונגישות לכם תמיד.

אבל מה? יותר קל להרגיש קורבן של נסיבות. לעשות עבודה על ביטוי עצמי בדיבור לא עולה שום כסף. היא דורשת רק החלטה והתמדה. היא רק דורשת מוכנות להתמודד עם הפחדים שלכם וללכת הלאה.

כמובן שמידי פעם אפשר לפגוש מישהו שידריך אתכם מה הצעדים הבאים שאתם צריכים לעשות, או מה ספציפית אתם יכולים לעשות עם התקיעויות האישיות שלכם. אבל ברגע שהאחריות היא בידיים שלכם, ברגע שההבנה שאין את מי להאשים ושאף אחד אחר לא יעשה במקומכם את העבודה הופנמה – אז אתם קולטים שלרוב יש לכם את היכולת לעשות כברת דרך ארוכה בעצמכם. אתם לא באמת חסרי אונים וקורבנות של העבר שלכם. אתם לא באמת מסכנים בגלל שאין לכם מספיק כסף.

בשביל להגיע למקום של אחריות מלאה על החיים שלכם למקום של יכולת אמיצה להתמיד בדרך, יש הרבה דרכים. חשוב להיות בסביבה שמעודדת התפתחות אישית. אני לדוגמא הולכת ללמוד פעם בשבועיים רק בשביל זה. זה משאיר אותי בדרך. זה משאיר אותי מחויבת לעצמי. זה מזכיר לי שוב ושוב מה אני צריכה באמת לעשות. חשוב למלא את התודעה שלנו בחומר מזין התפתחות – להמעיט בחדשות ולהעדיף מוזיקה, סרטונים בתחום הצמיחה האישית, ספרות בתחום הצמיחה האישית ועוד.

במיוחד בשביל זה הקמתי את האתר תובנה יומית – כל המנויים לאתר מקבלים מידי בוקר תובנה מעוררת השראה דבר שמשאיר אותם מחויבים לעצמם וממלא אותם בכוחות. וזה כמובן בחינם…

אז בקשר לאגו שלי, אל דאגה לצערי הוא יחזיק מעמד גם עד שבוע הבא :(

ועד אז, תסכימו לשחרר את המוגבלויות שלכם ולהתחבר לעוצמה הפנימית וליכולות האדירות שקיימות בתוככם. החיים קצרים מידי בשביל התירוצים העלובים שלנו…

הרבה אהבה,

חני

לשאלות נוספות בתחום ההתפתחות האישית ניתן לפנות אלי במייל. כרגיל, שתפו את הפוסט, פרגנו בלייק והגיבו!

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “התפתחות אישית בלי לקרוע את הכיס…”

  1. שרוןבתאריך 07 מאי 2012 בשעה 7:19 pm

    הי חני
    איזה כיף למצוא בגימייל את המכתב שלך
    הוא הראשון שאני קוראת – בידיעה שיהיה מלא בתוכן ומחכים!
    תודה רבה
    מחכה לפעם הבאה
    שרון

    [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *