ינו 22 2012

התפתחות אישית – למה זה חשוב???

מאת: בשעה 10:13 am נושאים: התבגרות רגשית,קבלה עצמית

לפני שנים כשעוד הייתי צעירה :), קלטתי לראשונה שבעצם תשעים ותשע אחוז מהאוכלוסייה צריכה טיפול. שתשעים ותשע אחוז מהאנשים חיים את החיים שלהם ללא שמחה. ללא אהבה וללא קבלה עצמית זה היה מין שוק בשבילי. לא הצלחתי להבין למה רוב האנשים לא קמים ועושים משהו עם החיים שלהם? למה רוב האנשים מסכימים לקבל מציאות חיים של בדידות וסבל? לא הצלחתי לתפוס את זה. בהסתכלות שלי אז, (וגם היום…) אם יש משהו שהוא לא טוב בחיים שלך – לך תעשה הכל בשביל לזמן לחיים שלך את הטוב ביותר.

חיים של בדידות, ניכור, חוסר סיפוק ומועקה לא היוו אופציה עבורי. חיים ללא שמחה, הם לא חיים בעיניי. מאז, עברו שנים. דברים כאלה כבר לא גורמים לי לשוק. אבל עדיין אני לא מצליחה להבין את האנשים שמעדיפים את הסבל על פני ההתפתחות האישית שלהם.

כשהתחלתי את המסע האישי שלי, לא ידעתי מה אני הולכת לפגוש בדרך. ואולי טוב שכך. הפחדים שפגשתי בדרך. הצללים שלי. הרגשות שלי. הכאב שלי וההפנמה שהמקום היחיד שבו אני יכולה לעשות שינוי הוא בתוכי הם כלום לעומת ההבנה שהחיים הם דרך ולא מטרה. שבעצם, לא יהיה יום שבו אני אוכל לומר לעצמי, הגעתי. ולנוח על זרי הדפנה. לא. החיים הם הליכה יומיומית בדרך של התפתחות אישית שהסימן היחיד לכך שאני בדרך הנכונה הוא הנוף שמשתקף. הוא הופך לעשיר יותר וליפה יותר. אך אין מקום שאליו מגיעים. אין יעד שאותו כובשים. אין מטרה שממשים.

וזה, אולי יותר מהכל הכי קשה לי באופן אישי. תנו לי להתמודד עם הכל – אבל לזמן קצוב. ההפנמה שהחיים הם דרך ולא מטרה לי היתה קשה במיוחד. הלמידה לקבל את עצמי למרות האנושיות שלי. למרות החולשות שלי הייתה קשה במיוחד.

ולמה אני משתפת אתכם בזה?

כי זה כואב לי לראות יותר ויותר אנשים מתפשרים על חיים בינוניים ברמה האישית. זה כואב לי לראות יותר ויותר אנשים שנכנעים לפחד שלהם ממה שהם באמת. זה כואב לי לראות יותר ויותר אנשים שבמקום להתמודד עם הכאב האמיתי שלהם הם אוטמים את הרגשות שלהם באכילת יתר. בהתמכרות לפייסבוק. או בכל דרך שמרחיקה אותם מעצמם ומעמעמת להם את התחושות.

זה כואב לי לראות יותר ויותר זוגות שחיים ביחד אך אין בניהם כלום שמחבר בינהם. זה כואב לי לראות כל כך הרבה אנשים שתולים את האושר שלהם בהגשמה חיצונית של מטרות ובכיבוש יעדים ופחות בהתפתחות האישית שלהם. זה כואב לי לראות כמה אנרגיה אנשים משקיעים בבריחה מעצמם. בלברוח מאינטימיות. ובניסיון בלתי פוסק לקבל אישור חיצוני מהסביבה.

ולא, אני ממש לא מושלמת. ואני נופלת בהכל. כמו שכבר הרחבתי בעבר, תת המודע שלנו הוא בנוי בשכבות כמו בצל. ותמיד כשמקלפים שכבה אחת מתגלה שכבה חדשה. ותמיד זה מפחיד. ותמיד זה מצריך אומץ לעבור לשלב ההתפתחות הבא. וכן, כמו כולם שתי הדברים שאני הכי רוצה בעולם זה להרגיש אהובה ובעלת ערך. אבל, אני מסכימה להודות בזה. אני מסכימה לראות את זה. ואני מסכימה לעצמי להמשיך ללכת בדרך לגדולה שלי – גם כשהיא עוברת בתוך ג'יפה וכאב.

אני מעודדת אתכם לקבל החלטה ולהתחייב לגדולה שלכם. אף אחד לא יריע לכם. אולי אפילו להיפך. אבל תתחייבו למהות שלכם. תתחייבו לאני שנועדתם להיות. הפנו את המיקוד שלכם פנימה. הסכימו לזהות את הפחדים שלכם. הסכימו לראות את עצמכם דרך העיניים שלכם ולא דרך העיניים של הזולת. הסכימו לעצמכם להיות אנושיים, חלשים ופגיעים. תסכימו לעצמכם להיות דוגמא לשינוי שהייתם רוצים שיתחולל בעולם. אתם חיים פעם אחת! למה להתפשר על פחות ממה שבאמת אתם ראויים לו????

מוקדש באהבה לכל אותם אנשים שחיים ללא תשוקה, ללא שמחה וללא אהבה. החיים שלכם לא חייבים להיות כך. וזה בידיים שלכם!!

מחכה לתגובות שלכם, כאן למטה!

חני

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “התפתחות אישית – למה זה חשוב???”

 1. טליבתאריך 22 ינו 2012 בשעה 12:42 pm

  כל כך נכון ואמיתי !!!
  נהנית לקרוא את הבלוגים שלך כמעט תמיד..
  אני מרגישה כאלו צפית בדרכי נשמתי את ממש מתארת את תחושותיי ,אני בשלב הזה של להודות ,ולעמוד למול עצמי ולשאול מהו באמת רצוני?
  הייתי שמחה לקרוא פוסט המשך לדעת מה הלאהההההה???

  [Reply]

  חני Reply:

  היי טלי יקרה,
  תודה.
  את נשמעת בשלב שהוא חשוב מאד. בשלב שבו את קולטת שמה שאת רואה הוא רק רובד אחד של מציאות. את מבינה שקיימים עוד רבדים אך לא יודעת עדיין איך לזמן אותם לחיים שלך. איפה את נתקעת?
  מצליחה להתחבר לרגשות שלך? מתחילה לחשוף את החולשות שלך? מצליחה לבטא את הבפנים שלך? מזהה את החיים שאת רוצה לחיות? בכל אחד מהשלבים יש הלאה אחר.
  את מוזמנת לפרט לגבי הנושא שהיית רוצה שארחיב.
  הרבה הצלחה,
  חני

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *