אוק 11 2013

חכמה גדולה לייעץ לכולם. אבל מה עם החיים שלך?

מאת: בשעה 2:44 pm נושאים: התפתחות אישית,תדמית ומהות

עם יד על הלב. כמה מתוך הדברים שאתם יודעים ומאמינים בהם אתם מצליחים ליישם? כמה דברים מתוך הדברים שאתם כמהים להם ורוצים אותם אתם מצליחים לממש?

אנחנו חיים בתקופה של שפע. והשפע הזה מתבטא גם בשפע של ידע. אם פעם היה אפשר לומר על אדם שלא מצליח זה שהוא פשוט לא יודע. בתקופה שלנו כבר אי אפשר לומר את זה.

לכולנו יש המון ידע. ידע בכל מיני תחומים ובעיקר ידע בתחומים שאנחנו רוצים ליצור בהם שינוי.

בין אם זה ידע על איך לעשות דיאטה ולאכול בריא. בין אם זה ידע על איך לשווק את העסק שלנו בין אם זה ידע על איך לחנך את הילדים שלנו או ליצור תקשורת עם בן הזוג שלנו. ובין אם זה ידע על איך לחיות ואיך לזמן לעצמנו שפע לחיים.

העניין הוא שעם כל הידע הרב שיש לנו. הרבה פעמים מגיעה מתנה נוספת. וזאת מתנת התסכול.

התסכול מחוסר המסוגלות לממש את הידע הרב שיש לנו.

אנחנו כל כך מרגישים שאנחנו יודעים איך ומה לעשות. איך להתנהל. איך לחיות אבל כשזה מגיע לחיים האישיים שלנו ממש כאן אנחנו נתקעים. אנחנו פשוט לא מצליחים לממש את מה שאנחנו מאמינים בו ובטוחים לגביו.

אנחנו כן מצליחים לייעץ לכל העולם. ולמרבה הפלא, לאחרים זה דווקא מצליח. אבל אצלנו בחיים משהו תקוע. משהו לא זז.

וזה כמובן מביא אותנו לפקפק בעצמנו ולחוויה מתמדת של תסכול וכישלון. כי אם אנחנו יודעים כל מה שצריך לעשות בשביל להגיע למקום שבו אנחנו רוצים להיות. ואם אנחנו מצליחים לעזור לאחרים להגיע למקום שבו אנחנו רוצים להיות. אז למה לעזאזל אנחנו לא מצליחים להגיע לשם? למה???

אז אנחנו הולכים ועוברים עוד סדנא. הולכים וקוראים עוד ספר. הולכים ומקשיבים לעוד הדרכה. הידע שלנו גדל ומתפתח, ההבנה שלנו מעמיקה ויחד איתו התסכול שלנו.

אנחנו שוב ושוב מקבלים החלטות שאמורות להוביל אותנו ליעד שלנו. שוב ושוב מצהירים בפני עצמנו חגיגית שהפעם ניצור את השינוי ונצליח לחיות כפי שאנחנו מאמינים. אבל שוב אותה התחלה מבטיחה וההתמוססות השקטה שלה. שוב הפער בין מה שאנחנו יודעים לבין איך שאנחנו חיים.

רק שהפעם הספק כבר גדל. הביטחון העצמי מתערער והפחד מכישלון נוסף הופך לבן לווייה שלנו. הייאוש גובר ותחושת המלכוד חונקת.

הפער הזה בין מה שאנחנו יודעים לבין איך שאנחנו חיים  כל הזמן מנפנף לעברנו. ואנחנו משקיעים אנרגיה נוספת בלהסתיר אותו ואת מה שהוא מציף בתוכנו.

החוויה הזאת של "אני לא מצליח לקיים את מה שאני כל כך מאמין בו. את מה שאני כל כך מבין ויודע" היא חוויה מאד לא נעימה וחשוב להבין מה בסופו של דבר יוצר אותה בשביל להצליח כן להתקדם ולפרוץ הלאה.

—-

לפני שאני אסביר מה לעשות עם הפער הזה. אני רוצה להסביר כמה עקרונות שחשוב להבין אותם.

1. המוח שלנו יכול להכיל אינסוף אינפורמציה. יש בו כמות בלתי מוגבלת של מקום. לכן אנחנו יכולים ללמוד וללמוד וללמוד עוד ועוד ולהצליח לאחסן בתוכנו את כל הידע הזה.

2. הגוף /נפש שלנו יכולים להכיל כמות מוגבלת של קיבולת. ברגע שהתוכן הזה כבר בפנים אין לנו אפשרות להכניס עוד. לדג' אם ההרגלים שלנו כבר מותנים אנחנו נצטרך להחליף הרגל קיים בהרגל אחר. זאת אומרת שעל מנת ליצור קיבולת נוספת. עלינו לרוקן חלק מהקיבולת הקיימת על מנת ליצור מקום לדבר חדש ולאפשר את הטמעתו.

3. יש הבדל בין ידע להווייה. ידע זה מה שאני יודע ברמה הרציונאלית. ברמה הטכנית של המוח. ההוויה זה איך שאני חי. כאשר את הידע אנחנו מאחסנים למוח. וההוויה שלנו קיימת בגוף/נפש.

יוצא מזה שיש לנו יכולת אינסופית לאגור ידע. אבל יכולת מוגבלת להטמיע את הידע הזה ולהפוך אותו להווייה שלנו, אם כרגע אנחנו נעולים ותקועים בדפוסים נפשיים קודמים.

4. המקום המחבר בין הידע להווייה שלנו. בין המוח לגוף. בין הידע לעשייה שלנו הוא תת המודע. הוא ה"דעת" בלשון הקבלה. הדעת שמחברת בין המוחין למידות. בין השכל להנהגה.

דמיינו את תת המודע שלכם כצינור צר שמקבל את כל מסת החומר שאתם יוצקים לתוכו ואמור להעביר אותו לגוף/נפש על מנת שתוכלו ליישם אותו ולעשות בו שימוש.

עד כאן הכל טוב ויפה. אבל איך זה קשור בעצם אלינו ומה זה בעצם אומר?

זה אומר שככל שיש בנו תכנים לא מודעים שמאוחסנים בתוכנו. יש לנו פחות יכולת ליישם את כל הדברים והראויים שאנחנו רוצים ליישם. זה אומר שאם אנחנו רוצים להטמיע ידע חדש אנחנו חייבים ללמוד לרוקן מתוכנו תכנים קדומים שמודחקים בנו מימים ימימה.

זאת אומרת שגם אם אני רופא לב ואני כל הזמן פוגש אנשים שהסיגריות הרסו להם את העורקים. אני עדין אמצא את עצמי מעשן. כיוון שהידע על חומרת העישון לא מצליח לחלחל לעשייה שלי. משהו שם מפריע לידע הזה מלהפוך להיות חלק מהחיים שלי. משהו מפריע לו מלהפוך להיות חלק מהווייה שלי.

זאת אומרת שגם אם אני מנחת הורים מדופלמת ומבינה כמה חשובה הסמכות ההורית שלי. אני עדיין אמצא את עצמי נכנעת לילדים מצד אחד ומצד שני מתפרצת עליהם בחוסר שליטה.

זאת אומרת שגם אם אני פסיכולוג שמודע לחשיבות החשיפה הרגשית והשיתוף. עדיין אני אמצא את עצמי משותק כאשר אני אמור לשתף אחרים ברגשות שלי.

זאת אומרת שגם אם אני מתה לרזות 40 קילו. וגם אם אני מבינה שאני הורסת לעצמי את החיים עם המשקל העודף הזה. עדיין אני אמצא את עצמי מתיישבת על עוגת גבינה ופורסת לעצמי חתיכה אחר חתיכה מהעוגה עד להיעלמותה המלאה.

וכך גם אם אני מבינה שאני אמורה להיות אסרטיבית יותר. להציב גבולות. לעשות ספורט. ולנצל את הזמן בצורה יעילה.

וכך גם אם אני מבין שאני אמור להיות נחוש יותר. יוזם יותר ודעתני יותר. שאני אמור להתמיד בדרך למטרות שלי ולא להתייאש.

זה לא משנה מה הדבר שאנחנו רוצים ליישם.

זה לא משנה מה השינוי הרצוי לנו. כל עוד תת המודע שלנו מלא. אנחנו נתקשה ביישום. אנחנו נחווה תקיעות ולא נצליח לממש את מה שאנחנו מבינים ורוצים בראש.

שוב ושוב נקבל על עצמנו החלטות טובות. שוב ושוב נאמר לעצמנו שהפעם זה יהיה אחרת. שוב ושוב ניטע בעצמנו תקוות שילכו ויתמוססו. ושוב ושוב נמצא את עצמנו מול שוקת שבורה בין אם זה בכל תחומי החיים או שמא בנקודה אחת ספציפית.

יתכן שבתחום העסקי נצליח ביג טיים אבל בזוגיות נחווה תקיעות. יתכן שבתחום החברתי נצליח בגדול אבל בקשר שלנו עם הילדים או עם ההורים נחווה תקיעות. יתכן שבמשפחה נחווה הצלחה אך בכל מה שקשור למימוש העצמי היצירתי שלנו נחווה תקיעות.

כך או כך בטח אתם שואלים את עצמכם מה עושים? מה עושים אם כן רוצים לחיות את הידע שאנחנו מאמינים בו. שרוצים אותו ומבינים שהוא הנכון בעבורנו?

אז בעיקרון יש לנו 2 אופציות:

הדרך הראשונה – היא לצאת למסע ארוך ומאתגר של ריקון תת המודע שלנו. כאשר מומלץ לעבור את המסע הזה עם מטפל מוסמך שיוכל להוביל אותנו צעד אחר צעד לעבר ריקון תת המודע והנפש שלנו מהתכנים שמעכבים ומגבילים את יכולת היישום של הידע שלנו ואת הפיכתם לחלק ממי שאנחנו באמת. לחלק מהווייה שלנו.

הדרך השנייה שהיא דרך קצרה יותר, זולה הרבה יותר ואפשרית ליישום מהיר, אישי שלכם ללא צורך במטפל חיצוני. מפורטת כולה בערכת ההדרכה "הכוח לשנות – הדרך ליצור את השינוי הרצוי לך ולהפוך אותו לחלק בלתי נפרד מחייך" ואני מוסיפה – ללא צורך בטיפול מקצועי!!!

את כל הפרטים תוכלו לקרוא כאן באהבה (לחצו כאן!)

שתפו אותי איפה הפוסט פוגש אתכם.

חיבוק גדול,

חני

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *