ספט 09 2012

איך תוכלו לגרום לשנה הבאה להיות טובה יותר? מלאה יותר באהבה, שמחה וסיפוק רגשי?

מאת: בשעה 11:11 am נושאים: התפתחות אישית,תדמית ומהות

תמיד מפליא אותי לראות את האגו האנושי בפעולה. הגאווה שלנו מושרשת בנו כל כך עמוק שהיא הופכת להיות חלק ממה וממי שאנחנו. אנחנו כל כך פוחדים להסיר אותה ולהיות בלעדיה שאנחנו מסתובבים איתה על הגב ומעכבים את הצמיחה שלנו.

ולמה אני כותבת לכם את זה??

גם כי סוף שנה וזאת הזדמנות מצוינת לחשבון נפש… וגם כי זאת תופעה רווחת שמונעת מכ"כ הרבה אנשים לעשות את הפריצה המיוחלת להם הם הולכים לקורסים. הולכים למטפלים ולסדנאות. מבקרים אצל םסיכולגים – ושום קפיצה אמיתית לא מתרחשת…

ככל שקיים פער גדול יותר בין העולם הפנימי שלנו לחיצוני שלנו – אנחנו בבעיה. מבחינה חיצונית אנחנו מנסים להיראות כבני אדם בוגרים, מפותחים ומצליחים. בעוד מבחינה רגשית (פנימית) אנחנו כמהים לאהבה ולמילה טובה. חווים תחושות של חוסר ביטחון ורגשות של ילד קטן.

כיוון שמאד מאד חשוב לנו איך יחשבו עלינו ואיך נראה – אנחנו שומרים את העולם הפנימי שלנו כסוד. אנחנו מצניעים את מה שמתחולל בתוכנו ומעבירים ימים ולילות בניסיון לשדר לעולם משהו שלדעתנו יתקבל טוב ובזכותו נחשב כמצליחים, מיוחדים, טובים, ראויים ומה לא…

הפער בין העולם החיצוני לעולם הפנימי יוצר בעיה. מצד אחד, בעולם הרגשי אנחנו מרגישים חוסר ביטחון רגשי כמו ילד קטן. אנחנו תלויים ברגשות באנשים אחרים ובסיטואציות שחיצוניות לנו. לדג' אם מחייכים אלינו ומחמיאים לנו אנחנו מרוצים. ואם מבקרים אותנו או מעקמים עלינו פרצוף אנחנו מרגישים רע. וכדומה.

מצד שני, בעולם העשייה הרציונאלי לרוב יש לנו ביטחון בתפקוד שלנו. חוסר הביטחון הפנימי, מייצר לנו את הגאווה. גאווה = משקולת שמטרתה לשדר ביטחון עצמי כאשר איני חש רגשית עם ביטחון עצמי. גאווה זה בסה"כ חוסר ביטחון עצמי פנימי שמוצג כלפי חוץ כעודף ביטחון עצמי. אדם עם ביטחון עצמי תקין, שהעולם הפנימי והחיצוני פועלים אצלו בהרמוניה, אין לו כל צורך בגאווה.

הגאווה שומרת עלינו שנהיה כל הזמן מעל הסביבה. היא שומרת עלינו שאנשים לא יוכלו להתקרב אלינו ולראות באמת את מה שמתחולל בתוכנו ואת מי שאנחנו באמת.

הבעיה מתחילה כאשר אנחנו מרגישים רע ואנחנו רוצים שינוי. אנחנו כבר רואים שלא טוב לנו ואנחנו יודעים שישנם אנשים שיוכלו לעזור לנו.

ואז זה הולך ככה, אנחנו אוזרים את האומץ ונגשים לבקש עזרה. אנחנו בעצם באים ואומרים מודים שלא טוב לנו – וכאן הקטע המשמעותי. כאן המפתח לכך האם יתחולל שינוי אמיתי או לא.

אם אנחנו ניגשים עם משקולת הגאווה שלנו, מתוך ניסיון לשמר את החשיבות העצמית המדומה שלנו – אנחנו נבקש עזרה אך לא באמת נאפשר לאדם שמולנו לראות את התמונה כולה. אנחנו כביכול נקלף שכבה אחד דקה ורק לשם נכניס אותנו. אנחנו נדע שהסבל שלנו גדול יותר. אנחנו נדע שאנחנו מייפים את המציאות. אנחנו נדע שאנחנו משקיעים אנרגיה בניסיון להיראות טוב יותר ממה שאנחנו מרגישים באמת. אנחנו סוג של מסתובבים סביב הזנב שלנו.

מצד שני, אם אנחנו מסירים את משקולת הגאווה, ומסכימים לעצמנו להיחשף במלא החולשה שלנו. במלא המקום חסר האונים שלנו, שם יכולה להתרחש צמיחה אמיתית. שם גם אנשים באמת יכולים לחבור אלינו ולפתוח את ליבם כלפינו.

כל פעם שחשוב לכם איך האדם מולכם יתפוס אתכם – אתם מונעים במו ידיכם את הצמיחה שלכם. אם אתם כבר במסע של צמיחה. אם כבר עשיתם את הצעד – תסכימו לשחרר את המקום של התדמית. תסכימו לשחרר את מה שהאדם שמולכם חושב עליכם לשלום. הוא יחשוב מה שיחשוב. זה לא באחריותכם וזה לא שלכם. מה שבטוח, ככל שתהיו אנושיים יותר, אנשים יעריכו אתכם יותר.

שימו לב – זה הפוך ממה שנראה לנו וממה שתרבות המערב משדרת לנו ללא הרף. ככל שתהיו אמתיים יותר ואוטנטיים יותר כך אנשים יאהבו אתכם ויחברו אליכם יותר. תהיו שלמים יותר עם מי ועם מה שאתם. העול הכבד של איך אני נתפס או מה חושבים עלי ירד ותתפנה לכם אנרגיה רבת עוצמה לחיים מלאי עוצמה.

אז כן, אני יודעת שיהיו כאלה שיקראו את הפוסט ויגידו שלהם לא מזיז איך יחשבו עליהם. אני מזמינה אתכם לבדיקת עומק – האם חשוב לכם מה הבוס שלכם יגיד עליכם? תנסו לחשוב על ההתנהלות שלכם מול אדם שאתם מעריכים? האם דעתם של ההורים שלכם חשובה לכם? דעתם של בני הזוג שלכם? של הילדים? כמו בכל מקום של התפתחות יש רמות. אז גם אם לא חשוב לכם מה השכנים יאמרו, או מה החברים יאמרו. אני בטוחה שבאיזשהו מקום או באיזשהו רמה ישנם אנשים שדעתם עליכם חשובה לכם ומשמעותית להם – שימו לב כיצד אתם מנים להשפיע על דעתם…

אנחנו עומדים שבוע לפני ראש השנה. זאת הזדמנות מצויינת לחשבון נפש. הזדמנות מצויינת לסכם את השנה שחלפה ולתכנן את השנה שעברה.

כאשר אנחנו באים לעשות חשבון נפש אמיתי עם עצמנו. חשוב שנבחין בתחומים החשובים באמת. תחומים שהם פחות מדידים מתחום החומרי. תכלס, צמיחה אמיתית מתרחשת כאשר אנחנו מתעלים מעל הצרכים הארציים שלנו. צמיחה אמיתית  מתרחשת כאשר החסר מפסיק לנהל אותנו. צמיחה אמיתית מתרחשת, כאשר אנחנו משנים דפוסים, מתמודדים עם פחדים, משחררים סודות ופותחים את הלב. גם שינוי קטן ביותר – משמעותו שעברנו תהליך של צמיחה.

אני מזמינה אתכם לבחון בכנות את המקומות הבאים בחייכם. ושימו לב להיות כנים במאה אחוז. לפעמים אנחנו מפנים את הגאווה שלנו גם מול עצמנו, כיוון שאנחנו לא מסוגלים לראות את עצמנו באמת. הסירו את כל המחסומים. התבוננו על עצמכם כאילו אתם עומדים ערומים רגשית ונפשית מול המראה.

שאלו את עצמכם האם ואילו שינויים חלו בתחומים הבאים בהשוואה לסוף השנה שעברה:

1. האם אתם אוהבים יותר את עצמכם?

2. האם נעים לכם יותר להיות באינטימיות עם עצמכם?

3. האם סלחתם להוריכם?

4. האם התקרבתם לבני זוגכם, לילדיכם ולבני משפחתכם?

5. האם אתם פתוחים רגשית עם בן או בת הזוג שלכם?

6. האם אתם מסוגלים יותר לחשוף את מי שאתם באמת? את הרגשות הכמוסים שלכם? את המחשבות הייחודיות שלכם?

7. האם אתם שמחים יותר? שלווים יותר? מסופקים יותר?

8. האם אתם מנהלים טוב יותר את כעסכם? את הרגשות שלכם?

9. האם הפסקתם לבקר ולשפוט את עצמכם ואת הסביבה?

10. האם לקחתם אחריות רבה יותר על הצמיחה שלכם? על חייכם? על הרגשות שלכם?

מקדו לעצמכם את התחומים בהם תרצו להתפתח בשנה הקרובה. מה שמדהים הוא, שבסוג כזה של צמיחה, בתחילה השינויים הם קטנטנים. זעירים ממש. אבל לאט לאט מתפתחת מהם צמיחה אדירה. העבודה היא עבודה פנימית. ולכן היא עבודה נצחית.

רוב האנשים ידרכו במקום וירגישו החמצה כל חייהם. אל תהיו בניהם. צאו למסע אחר האהבה שלכם. צאו למסע אחר השמחה, הסיפוק הרגשי והמלאות הנפשית.

אתם ראויים לטוב ביותר. רק תסכימו לפסוע אליו.

אני מקדישה לכם שיר מקסים עם הרבה אהבה! אני מזמינה אתכם לעשות את הצעד הראשון ולשתף בתגובות מהם התחומים בהם אתם מתחייבים לשינוי פנימי בשנה הבאה. שנת תשע"ג.

ועוד רגע לפני השיר, אם אתם עדיין לא מנויים על השרות החינמי של תובנה יומית – עשו זאת כאן עכשיו. אין כמו קבלת תובנה יומית על הבוקר בשביל להישאר מחויבים לעצמכם ולהתפתחות האישית שלכם.

תיהנו,

חני

שתהיה לכם שנה מקסימה! שנה טובה באמת. לא לשכוח להגיב בתגובות, לשתף את הפוסט עם חברים ולפרגן בלייק :)

ולמי שלא מנוי עדיין. זה בדיוק הרגע המתאים לקבל מנוי בחינם לגמרי על "החיים שנועדת לחיות – מגזין לאנשים חושבים" לחצו כאן להרשמה (תמיד תוכלו להסיר את עצמכם מהמנוי)

 

19 תגובות

19 תגובות לפוסט “איך תוכלו לגרום לשנה הבאה להיות טובה יותר? מלאה יותר באהבה, שמחה וסיפוק רגשי?”

 1. ליאורהבתאריך 09 ספט 2012 בשעה 12:54 pm

  היי חני,

  אהבתי מאוד המאמר שלך!!

  שנה טובה ומזל טוב

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה ליאורה.
  שנה נקסימה גם לך

  [Reply]

 2. יערהבתאריך 09 ספט 2012 בשעה 12:57 pm

  חני יקרה,
  קראתי את מה שאת כותבת אודות הצמיחה האישית,כל הסימפטומים שייכים אלי לצערי!
  תמיד הרגשתי חוסר באהבה,במימוש עצמי,בשנאה עצמית ושיפוט עצמי מכאיב.
  איך אפשר להתחיל לצאת מזה?
  תודה רבה מראש

  [Reply]

  חני Reply:

  יערה יקרה,
  תודה על השיתוף.
  חשוב שתדעי שאפשר לצאת מזה ועצם הרצון הוא החשוב.
  בפוסט בקישור שאני מצרפת לך אני מרחיבה על הדרכים לכך:
  http://www.chany.co.il/forgiveness/
  הרבה הצלחה ושנה טובה!

  [Reply]

 3. אוהדבתאריך 09 ספט 2012 בשעה 12:59 pm

  תודה חני על הפוסט החשוב
  אני מאחל לעצמי שנה שבה ארגיש טוב עם מי שאני ושכבר לא אצטרך כל הזמן להצטדק על מי שאני
  אמן!

  [Reply]

  חני Reply:

  אמן!!!
  עצם זה שאתה מאחל את זה לעצמך זה כבר הצעד הראשון לחרות הנפשית שלך…
  שתהיה לך שנה מקסימה.

  [Reply]

 4. רבקהבתאריך 09 ספט 2012 בשעה 1:34 pm

  מני יקרה,
  תודה על ה כ ל!! כמו תמיד זה פוסט חזק וקולע תמשיכי לגבי הסדנא הייתי הולכת עליה אם זה היה אחרי החגים אלי זה יהיה כי לדחוס מחוייבות נוספת ללו"ז בתוך החגים זה יותר מידי עבורי
  כוח"ט לשנה טובה ומתוקה

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה יקירה,
  כל דבר בעיתו ובזמנו…
  אולי אפתח שוב מחזור כזה באזור חנוכה – תעקבי אחרי המיילים.
  שנה מקסימה!

  [Reply]

 5. רבקהבתאריך 10 ספט 2012 בשעה 9:42 am

  חני יקרה,
  שליחות ענקית, השפעה, הפצה , נוגעת בנפש יהודי הומיה! יישר כח על ההבנות, השיתוף,
  קוראת את הפוסטים, התובנות בשקיקה ומעבירה הלאה
  שנה טובה !צמיחה, גדילה והשפעת שפע על כולנו!

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה רבקה.
  תודה על התגובה החמה ותודה על השיתוף.
  שנה מקסימה גם לך!

  [Reply]

 6. חנה שניידרבתאריך 10 ספט 2012 בשעה 11:13 am

  חני יקרה,

  איך את מגיעה לבהירות חשיבה כזו?! אהבתי תקטע של הגאווה והמסכות שאנו צועדים איתם גם למטפלים . באמת הפחד לא להיות מצליחנים וזוהרים הוא שמערבב אותנו ומוציא אותנו מהריכוז, כשמסתכלים על הרעיון מלמעלה זה מעורר גיחוך.
  אולי בזכותך סוף סוף נבין שהאני הפנמי שלנו יותר יקר וחשוב מאיך אני יראה בעני האחר.

  זה די מזכיר לי את ההורים שמלבישים את הילדים שלהם בבגדים יקרים ורוכשים להם צעצועים יוקרתיים וחוגים למינהם אבל אפילו פעם ביום לא מקשיבים להם ברצינות ואף פעם לא נותנים להם מחמאה משמעותית.

  חני כל מייל שלך זה מתנה ותובנה חדשים אין סוף לזכויותייך, אשרייך!

  בהערצה ואהבה
  חנה

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה חנה!
  זה אולי מעורר גיחוך אך חשוב להבין שזה פחד אמיתי.
  כשאנחנו בחוסר מודעות אין לנו הבדל אם אנחנו רואים מולנו אריה אמיתי או ילד בתחפושת של אריה. אנחנו חווים פחד וחרדה. ואיתם עלינו להתמודד :)
  שתהיה שנה טובה!!!

  [Reply]

 7. שלמה ברקבתאריך 10 ספט 2012 בשעה 11:16 am

  חני יקרה,

  בכל פוסט שאני קורא אני מרגיש שנפתחת דלת למקומות אפלים ולא מוכרים….
  שתהיה לך שנה נפלאה ושתזכי לשנים רבות של עשיה פורה ומוצלחת כשם שאת מזכה
  את כולם בחיים טובים ואיכותיים .

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה שלמה!
  שנה נפלאה גם לך!

  [Reply]

 8. יעקובבתאריך 14 ספט 2012 בשעה 3:49 pm

  היי חני!
  ברצוני להחל לך שנה טובה , שתמשיכי במפעל היפה שיצרת ושתמשיכי לסייע לאחרים להגיע להגשמה עצמית . חני ! להיות ניחן בהילה כוח ותבונה כשלך אין הדבר מובן מאלין. המשיכי לנצל זאת.
  שפע אור וברכה
  יעקוב

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה יעקוב על המילים החמות!

  [Reply]

 9. שאולבתאריך 16 ספט 2012 בשעה 2:45 am

  אני קורא מידי פעם את המאמרים שלך …ונהנה מההגדרות ….לדעתי האופי המנוגד לך ולנהנים מהפוסטים צריך להפנים את הדברים …. הדברים שלך נכתבים מהלב אני מרגיש את המילים….הבעיה [שהניגודים] לא קוראים …. תנסי להיכנס לראש שלהם וכו' ןלהגדיר עבורם…. את יום אחד תצליחי….

  [Reply]

  חני Reply:

  היי שאול,
  לצערי לא כ"כ הבנתי את כוונתך.
  יום מקסים ותודה על תגובתך.

  [Reply]

 10. אמירבתאריך 04 נוב 2012 בשעה 10:26 am

  תודה רבה על הכתבה המעולה…יש לך אתר מדהים

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *