מרץ 04 2012

אני מתחפשת למוקיון למה אתם מתחפשים?

מאת: בשעה 9:58 am נושאים: תדמית ומהות

מה יש בפורים שכולם כל כך אוהבים אותו? בפורים יש לנו את הלגיטימציה לשמוח. את הלגיטימציה להשתחרר. את הלגיטימציה להשתטות. היכולת להשתטות ולשחרר שליטה היא יכולת שמאפשרת לנו לשמוח באמת.

כאשר אנחנו חיים בהישרדות. כאשר אנחנו חיים מתוך פחד מתמיד שהחברה תדחה אותנו, אין לנו את החופש הפנימי להשתטות. אין לנו את החופש הפנימי לשחרר את משקולת ה"חשיבות העצמית" שאנחנו נושאים על עצמנו ולשחרר את הצד הילדי שלנו לחופשי.

אנחנו פוחדים מדעת החברה, אנחנו פוחדים מ"מה יגידו", אנחנו פוחדים שיחשבו שאנחנו לא מספיק רציניים, שקולים, חכמים, חשובים או כל דבר דומה. אנחנו חיים בפחד שהתדמית שאנחנו מוכרים לסביבה תתנפץ ואז הסביבה תגלה את הזיוף שאנחנו מוכרים לה וכבר לא תצטרך אותנו.

בחוויה שלנו, אם הסביבה תגלה את האמת לגבינו. והאמת היא שאנחנו לא כאלה מוצלחים, חשובים, בטוחים, יודעים, חכמים, מושלמים, רציניים – כל אחד שיקיף בעיגול או שישלים את מה שמדויק בעבורו. היא כבר לא תצטרך אותנו ואז תדחה אותנו.

ככל שבתוך תוכנו אנחנו בטוחים פחות לגבי הערך הפנימי שלנו ולגבי היכולת שלנו להיות נאהבים, אנחנו יותר תלויים במשקולת ה"חשיבות העצמית שלנו". ככל שאנחנו יותר תלויים במשקולת ה"חשיבות העצמית" שלנו כך אנחנו חיים יותר בפחדים שיזהו מי אנחנו בדיוק. ככל הפחדים שלנו יותר גדולים, התדמית שאנחנו מוקפים בה גדולה יותר.

בעצם, אנחנו חיים כל השנה בתחפושת. תחפושת של תדמית של מישהו שהוא לא באמת אנחנו. ואז, יש לנו פחד פנימי להשתטות – אולי כבר לא יצטרכו אותנו. אולי כשנשתטה, נשחרר קצת את ההגנות שלנו ומשהו מהבפנים שלנו יצא החוצה? הסוד שלנו יתגלה?

ואז, מגיע פורים. בפורים יש את הלגיטימציה להתחפש, דבר שמאפשר לנו קצת להסיר את התחפושת הקבועה שלנו, את התדמית. דבר שממלא אותנו בתחושה של חופש ושמחה. דבר שמאפשר לנו להשתטות, להיות ספונטאניים, יצירתיים ומלאי חיים.

כל האווירה של פורים, המוזיקה, משלוחי המנות, השתייה, התחפושות מיועדים לאפשר לנו סביבה בטוחה יותר להסרת התדמית שלנו. אנחנו לא כל כך עסוקים במה שחושבים עלינו, כיוון שזה בסדר. זה לגיטימי לשחרר שליטה ולשמוח.

למרות שזה נראה מגניב, והזדמנות פז עדיין יהיו כאלה שגם בפורים לא יצליחו להשתחרר. עדיין יהיו כאלה, שלא יהיו מסוגלים לשמוח באמת, להשתחרר באמת. להשתטות… וזה, כיוון שהפחד שלהם מלהיות הם. הפחד שלהם מלשחרר טיפה את התדמית שלהם הוא עצום. הם היו רוצים להיות מסוגלים להשתחרר. הנפש שלהם מרגישה בתוך כלא נפשי אך הם לא מעיזים. הם לא מסוגלים.

הם לא יהיו מסוגלים לרקוד בחופשיות, לא יהיו מסוגלים לשיר בקולי קולות, לא יהיו מסוגלים לקשקש מילים בג'יבריש. הם לא יהיו מסוגלים להתפרצף ולהתגלגל מצחוק. הם לא יהיו מסוגלים לפתוח את הלב ולשמוח באמת. הם יסתכלו מבחוץ על כל המתחפשים, על השמחים ולא ירגישו חלק. הם לא ירגישו שהשמחה באמת נוגעת בהם אלא עוברת לידם.

וזה כואב. זה כואב ספציפית על מי שלא מסוגל אפילו בפורים לשחרר קצת את האחיזה של הפחד ולחיות בשלום עם עצמו. אבל זה כואב גם עלינו. עלינו שאנחנו צריכים את פורים בשביל הלגיטימציה לשמוח. שאנחנו צריכים את פורים בשביל לשחרר את התדמית שלנו. שאנחנו צריכים את פורים בשביל להסכים לבפנים שלנו להתבטא החוצה.

למה שלא נעז לחיות כך כל השנה? למה החיים שלנו צריכים להיות מלאי סבל? למה חיים נטולי שמחה הפכו לנורמל? למה לחיות את החיים שלנו דרך העיניים של החברה ולא דרך העיניים של עצמנו – זה הטבעי? ממתי הסכמנו להיות שבויים של הפחדים שלנו? לא חבל????

שמחה יכולה להיות צורת החיים הרגילה שלנו. חיים נטולי תדמית יכולים להיות האוטומט שלנו. החופש לחיות את העולם דרך עיניים של ילדים הוא משותף לכולנו. הזכות לחיות בשמחה היא טבעית לנו. אין לנו באמת צורך בטריגרים חיצוניים בשביל להגיע לשמחה. אנחנו פשוט צריכים לאפשר לה לנבוע היישר מהלב שלנו. שם היא שוכנת.

על מנת לאפשר לשמחה לנבוע בטבעיות מהלב שלנו ולמלא אותנו אנחנו חייבים להיות מחוברים ללב שלנו. חייבים להיות מחוברים למהות שלנו. חייבים להסיר את התדמית שלנו ולשחרר את חוויית ההישרדות הקיומית שלנו.

על מנת ששמחה תהיה צורת החיים הטבעית שלנו, אנחנו חייבים קודם לרוקן את תת המודע שלנו מסודות ופחדים שמודחקים בתוכו. אנחנו חייבים להסכים להתבגר רגשית וללמוד לאהוב ולקבל את עצמנו. אנחנו חייבים להשתחרר מהתלות שלנו באחרים, ללמוד לחיות בהווה ולהתמסר לטוב שקיים בכל עבר.

אבל עד אז, תסכימו לפחות לנצל את פורים כמו שצריך. זאת ההזדמנות שלכם לחוות פעם בשנה שחרור וחופש נפשי. זאת ההזדמנות שלכם, פעם בשנה לשים את השופט והמבקר הפנימי שלכם רגע בצד ולאפשר לבפנים שלכם להיות חופשי.

תנו לעצמכם את החופש להיות אתם!!!! בשביל ללמוד עוד על התהליך לחצו כאן!

הרבה אהבה ושמחה,

חני

3 תגובות

3 תגובות לפוסט “אני מתחפשת למוקיון למה אתם מתחפשים?”

 1. חיים ברבתאריך 05 מרץ 2012 בשעה 12:45 pm

  הכל טוב ויפה . שיעור נהדר באינטליגנציה רגשית. כדאי רק להדגיש ששחרור וחופש נפשי צריכים להעשות מתוך התמסרות לבורא שאם לא כן הם יובילו למקום שלילי של שעבוד לתאוות.

  יישר כח

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה חיים על הערותיך והארותיך!!!

  [Reply]

 2. פנחסבתאריך 04 מרץ 2015 בשעה 7:16 pm

  כל מילה – זהב ! תודה חני.

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *