מאי 13 2013

מה בעצם מונע ממך לממש את הפוטנציאל העצום שלך?

מאת: בשעה 9:08 am נושאים: התפתחות אישית,מימוש עצמי

מכירים את התחושה הזאת שיש בכם כל כך הרבה פוטנציאל. יש בכם כל כך הרבה מה לתת לעולם אבל זה פשוט לא הולך לכם?

מכירים את התחושה הזאת שאתם יודעים מה אתם צריכים לעשות בשביל להשיג את התוצאות שאתם חולמים עליהם וזה פשוט לא הולך? עם כל הידע העצום והאיכותי שיש לכם אתם עדין לא מצליחים לממש אותו באופן מלא וליצור את התוצאות שאתם ראויים להם?

התסכול הזה שנובע מהפער של הידע ליישום. שנובע מהפער בין הפוטנציאל למימוש משותף לרבים וטובים מאיתנו.

ולמה בעצם זה קורה? מה בעצם משאיר אותנו בתקיעות המתסכלת הזאת?

אז האמת שישנם כמה סיבות וכאשר כמה מהן מופיעות יחד התקיעות שאנחנו חווים גדולה יותר ומתסכלת יותר.

1. חוסר מודעות לפוטנציאל שלך – הסיבה הראשונה לחוסר מימוש של הפוטנציאל, היא הפשוטה ביותר. חוסר מודעות וחיבור לפוטנציאל שלנו.

כולנו הגענו לעולם עם מתנה ייחודית ועם פוטנציאל אישי. הבעיה היא שלא אצל כולנו זה בולט מעל פני השטח. דמיינו לעצמכם אדם שנולד עם הפוטנציאל להיות גולש גלים מקצועי ומיומן ביותר, הבעיה היא שהוא נולד באזור מדברי שאין בו ים. אותו אדם, אין לנו את המודעות לפוטנציאל האדיר שקיים בתוכו. ויתכן שהוא יעביר חיים שלמים בלי לממש את עצמו.

גם אנחנו לא תמיד מודעים לפוטנציאל האישי שלנו. אנחנו מרגישים סוג של ידיעה פנימית שיש בנו הרבה יותר לתת לעולם. שלחיים יש הרבה יותר מה להציע בעבורנו, אבל מעבר לתסכול שאנחנו חווים אנחנו לא מצליחים לעשות עם זה משהו. כיוון שמשהו כאן בפאזל חסר לנו.

2. חוסר אמון בעצמך חשיבה שלילית. דימוי עצמי נמוך. חוויה שאני לא ראוי – גם כשאנחנו כבר בחיבור עם הפוטנציאל שלנו, עם התשוקה שלנו החיים לא תמיד הופכים לפשוטים יותר.

במידה ובתוך הראש שלנו קיימת סימפוניה שלמה של קולות מנמיכים, ביקורתיים ושופטים – אנחנו בבעיה.

במידה וחוויית הערך העצמי שלנו נמוכה, או שאנחנו חשים לא ראויים – אנחנו מסונדלים והתסכול עולה. מצד אחד אנחנו יודעים שיש לנו מה לתת. אנחנו יודעים שקיים בנו פוטנציאל אדיר. אבל מצד שני אנחנו לכודים בתוך החשיבה שלנו ופשוט מרגישים מסונדלים. אנחנו הופכים להיות האויבים של עצמנו…

3. סביבה לא תומכת – אוקי. אנחנו כבר בקשר עם החלומות והתשוקות שלנו. בקשר עם הפוטנציאל שלנו. אנחנו כבר רוצים להתחיל להניע דברים ולממש את עצמנו למרות השיח השלילי שלנו.

אנחנו מנסים להתחיל בקטן, באים כבר לעשות את הצעד הראשון. והופ. הסביבה הקרובה שלנו מתחילה עם פיזמונים כמו : "למה אתה צריך את זה?" "בשביל מה את צריכה את זה?" למה אתה לא יכול להיות כמו כולם?" "את לא מבינה שאלו החיים?" "לא עושים מה שרוצים עושים מה שצריך" "אין לך סיכוי, יש אנשים שהרבה יותר טובים ממך והם לא מצליחים" וכו' וכו' כיד הדמיון הטובה של הסביבה האישית שלכם.

חוסר התמיכה של הסביבה, וגרוע מכך הנסיונות של הסביבה להפחיד אותנו ולהשאיר אותנו במקום המוכר והידוע שלנו הרבה פעמים הורגים את הזרע הקטן של האומץ והתשוקה עוד לפני שהצלחנו לעשות איתו משהו.

4. חוסר ידיעה כיצד להתחיל ובמה להתמקד – ואם בכל זאת, הצלחנו להתגבר על מחסום הסביבה. או שבמקרה שלנו הסביבה היא כן תומכת – אנחנו נתקעים בחוסר הידיעה איך להתחיל ובמה להתמקד.

יש לנו הרבה ידע. האינטרנט מוצף בידע ובהוראות מה עושים? מתי? ואיך? מרוב ידע. מרוב דרכים. מרוב חלומות שמסתובבים לנו בראש בצורה אבסטרקטית אנחנו מאבדים את הכיוון ואת הפוקוס. ולא ממש יודעים איך להתחיל ולהתקדם קדימה, בפועל.

5. פחד להיכשל – כאן, אנחנו כבר במקום טוב יותר. יתכן שכבר התחלנו לעשות דברים. יתכן שאפילו קצת הצלחנו וחווינו סוג קטן של מימוש. סוג מסוים של פריצת דרך. אבל אז נכנס פחד משתק למשחק וזה הפחד להיכשל. אצל רובינו להיכשל בקטן זה בסדר, אבל להיכשל בגדול זה כבר סיפור אחר. הפחד הופך לגדול יותר, עוצמתי יותר ומשתק יותר.

הפחד הזה גם מקרין בעקיפין לפחד נוסף וזה הפחד להצליח. אשר בסופו של דבר הוא אותו הפחד – הפחד שלנו הוא שאם נצליח יותר ובסוף ניכשל – הכישלון יהיה גדול יותר, כואב יותר. ויסמל יותר כמה אנחנו לוזרים ולא שווים :)

6. קושי להתמיד לאורך זמן. קושי לגיוס הנעה פנימית ומוטיבציה – אחרון אחרון מופיע הקושי להתמיד. בני האדם אוהבים לראות תוצאות מיידיות. ככל שעובר הזמן, יכולת ההתמדה שלנו קטנה. ככל שעובר הזמן, כוח הרצון שלנו נשחק. זה כבר מתחיל להיות קשה להתמיד. זה כבר מתחיל להיות קשה לעשות צעדים קטנים. אנחנו מחפשים את הסיפוק המידי. מחפשים את התוצאה המיידית וכתוצאה מכך לאט לאט נשחקים, המוטיבציה וההנעה הפנימית יורדים ושוב נתקעים.

* * *

בתקופה האחרונה קיבלתי עשרות פניות מאנשים שתקועים בדיוק באחד מהמקומות הנ"ל. חלקם תקועים אפילו בכמה וכמה מקומות. ובפי כולם הבקשה: "חני, תעזרי לנו לצאת מהתקיעות" "אנחנו תקועים ולא מצליחים לפרוץ את התקיעות שלנו לבד".

חשבתי על כך הרבה, ולבסוף החלטתי להרים את הכפפה ולהיענות לאתגר. החלטתי לצאת בתוכנית ייחודית שבה אני לוקחת קבוצה מצומצמת של אנשים ומייצרת יחד איתם פריצת דרך משמעותית ומהותית בתחום הרצוי בחייהם.

לכל הפרטים על תוכנית הליווי היחודית – שישה שבועות לפריצת דרך – ליחצו עכשיו כאן!

אנחנו עומדים ממש לפני חג השבועות, חג מתן תורה. חג שעומד בסימן אחדות. – אני מאחלת לך מכל הלב לחוות תחושת אחדות והרמוניה פנימית בכל תחום ותחום בחייך.

חג שמח ומלא בטוב.

הרבה אהבה,

חני

נ.ב. אשמח שתשתפו כאן בתגובות למטה, מה לדעתכם הסיבה העיקרית לתקיעות ספציפית בחייכם – תודה!

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “מה בעצם מונע ממך לממש את הפוטנציאל העצום שלך?”

 1. ניסן רביןבתאריך 13 מאי 2013 בשעה 10:30 am

  היי חני
  מאוד הזדהתי עים הפוסט שלך.מה שתוקע אותי לפחות מלממש את החלום שלי זה חשיבה שלילית חוסר בטחון עצמי
  ורצון להצליח בגדול לעשות קיצור דרך ולוותר על העבודה הסיזיפית היומיומית.

  [Reply]

 2. שרוןבתאריך 13 מאי 2013 בשעה 11:44 am

  הי חני
  כמו תמיד פוסט עמוק ומקיף
  אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק – יש לי את כל השישיה
  כמו במשל עם הצפרדע שנפלה לכד שמנת
  אני כל הזמן קופצת אבל חמאה לא יוצרת

  [Reply]

 3. אביטל דניאלבתאריך 02 יונ 2013 בשעה 12:33 pm

  מדוייק להפליא ! מדהים לגלות שזה מתאים לכל אדם באשר הוא במקומו הנוכחי. אותה כמיהה לצמיחה, למימוש תמיד מניעה אותנו בתהליכי שינוי. הסרת אותם המחסומים ו/או טיפול בהם משחררים את אותה כמיהה למימוש במציאות.
  אהבתי את האופן בו את מנסחת את הדברים, הרגישות, הדיוק הגאוני ואת ההבטחה לתוצאות.
  יישר כח חני, את עושה עבודת קודש אמיתית
  אשמח וכבוד הוא לי ,לפרגן ולהיות חלק מהנבחרת שלך. אצור איתך קשר
  אביטל דניאל
  כלכלנית, יועצת ומלווה עסקית, מט"י אשקלון.

  [Reply]

  חני Reply:

  בשמחה יקירה :)

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *