נוב 25 2012

איפה החסר באהבה מנהל לכם את החיים?

סוף סוף אני בבית. לפחות עד לפעם הבאה :)

חשבתי לכתוב לכם על הישרדות ואז יצאתי היום להליכה ופתאום כל החום הפך לירוק – אז חשבתי לכתוב על צמיחה.

ובסוף אני מוצאת את עצמי כותבת על פירורים. כן. הפרורים האלה שאנחנו מסתפקים בהם. פירורים של חום אהבה וחיבה… מסתבר שהם כוללים גם הישרדות וגם צמיחה….

בין הדברים שאני עושה זה להתבונן. והסיטואציה של להיות מחוץ לבית נטו מחוברת לכאן ועכשיו נתנה לי פלטפורמה טובה לכך.

כל כך הרבה אנשים טובים פגשנו בשבוע וחצי האחרונים. באמת אנשים מקסימים עם לב מדהים. אבל המשותף כמעט לכולם (ולכולנו…) זה המוכנות הפנימית להסתפק בפירורים.

פירורים של אהבה. פירורים של חום. פירורים של אכפתיות. פירורים של חיבה. פירורים של אינטימיות. פירורים של חיים…

באיזשהו שלב למדנו שאלו החיים. והמקסימום שנקבל אלו פירורים. ישנם אנשים שמבחינה כלכלית הצליחו להוציא את עצמם מהמעגל הזה. וכן מרגישים ראויים ליותר, וגם הולכים ומשיגים לעצמם יותר. אבל מבחינה רגשית זה כבר סיפור אחר.

וזה בא לידי ביטוי מול עצמנו באופן אישי ובולט בעיקר מול הסביבה. בעיקר במקומות בהם החסר מנהל אותנו.

רובינו חיים בהישרדות רגשית, כאשר החסר שאנחנו סוחבים איתנו מהילדות הוא זה שמנהל אותנו. תחשבו על מצב שבו לא אכלתם במשך שבוע. הדבר היחיד שינהל אתכם זה אוכל. הרצון למצוא אוכל. הצורך לאכול. תחשבו כמה חסרי אונים תהפכו להיות מול אדם שיש לו מעט אוכל. כמה רחוק תהיו מוכנים ללכת בשביל לקבל קצת פרורים של אוכל.

ועכשיו, תחשבו על חום ורגשות. תחשבו על חסר שאתם סוחבים לא במשך שבוע אלא במשך שנים. חסר עמוק באהבה ללא תנאי. אהבה למי ולמה שאתם באמת. חסר עצום בקבלה מלאה של מי שאתם, חסר בהערכה ובאישור על מי שאתם באמת ללא ניסיונות לשנות או לתרבת אתכם בדרך זו או אחרת.

ותבינו, שכשהחסר הזה מנהל לנו את החיים. אנחנו בבעיה. כיוון ש:

א. אנחנו מוכנים להסתפק בפרורים.

ב. אין בנו את החוויה שאנחנו ראויים ליותר.

ג. אנחנו תלותיים באנשים אחרים לסיפוק ומילוי החסר.

ד. אנחנו לא יודעים באמת איך נראים חיים של מלאות.

ה. כאשר החסר מנהל אותנו אנחנו שבויים בתוך מעגל הקסמים הזה = אנחנו לא יודעים איך לצאת מהלופ הזה שאנחנו נמצאים בתוכו. לופ של חסר וניסיונות מילוי.

ו. אנחנו לא חיים. אנחנו שורדים.

וכך נוצר מצב שאנשים חיים בזוגיות ללא אהבה, אינטימיות וחיבור רגשי. וכך נוצר מצב שאנשים חשים בודדים בתוך הבית הפרטי שלהם. וכך נוצר מצב, שאנשים מוותרים על עצמם בשביל קומץ פירורים. אנשים מאפשרים לאחרים להקטין אותם. אנשים מסכימים לחיות בלי אהבה ולהסתפק בפיצויים כמו כסף, מין וכד'. אנשים חיים עם רעב רגשי, עם תשוקה עצומה למגע, הכרה וקירבה. אנשים מסתובבים בעולם כאשר הכמיהה הפנימית היחידה שלהם זה שמישהו יראה אותם. יראה אותם באמת! אנשים מאפשרים לחסר לנהל להם את החיים. בלי להצליח להתעלות מעל מעגל קסמים זה.

אדם חופשי הוא אדם שהצליח לצאת מהמעגל שבו החסר מנהל אותו. זה לא שהחסר נעלם, אלא הוא כבר במקום אחר. הוא כבר בחירה.

אין שום סיבה שנשים תרגשנה בדידות בבית שלהם עצמם. אין שום סיבה שגברים ירגישו זרות עם בת הזוג שלהם. אין שום סיבה להרגיש מנוצלים. אין שום סיבה להרגיש שמישהו מקטין אותנו או משתמש בנו. אין שום סיבה להרגיש שקופים או מובנים מאליו. אין שום סיבה לחיות עם ריקנות פנימית או עם חוויית חסר מתמדת.

זה עניין של בחירה והתחייבות. התחייבות לעצמנו. התחייבות לעצמנו לצאת ממעגל הקסמים הזה. כל עוד שהחסר מנהל אותנו לעולם לא נוכל לחוות מלאות לאורך זמן. כל עוד שהחסר מנהל אותנו לעולם לא נוכל לחוות שפע פנימי אמיתי. כל עוד שהחסר מנהל אותנו. נוכל אומנם אולי לכבוש הרים וגבעות. אבל לעולם לא נחוש תחושת שייכות.

לחסר יש כוח עצום. אבל מה שאנחנו באמת רוצים זאת עוצמה. עוצמה שמגיעה רק כאשר נכנסת לנו בחירה. עוצמה שמגיעה כשההגנות יורדות מתוך בחירה.

לפעמים נראה שהתעלינו על החסר. אנחנו מתנהלים מאידיאלים ומתיאוריות רוחניות או שכלתניות. לפעמים אנחנו אפילו נוטים לעשות רציונאליזציה או אידיאליזציה לרגשות שלנו ולמציאות חיינו. אנחנו נוטים להאמין שאנחנו חיים בצורה הנכונה ביותר וכשזה מגובה בתיאוריות אידיאליסטיות או רוחניות, זה נותן אפילו משנה תוקף לאמונה שלנו.

אבל האמת שזה נורא פשוט לבדוק האם באמת החסר כבר הפסיק לנהל אותנו. פשוט תבחנו 3 דברים:

1. האם אתם מרגישים לפעמים מעל או מתחת לאנשים אחרים? האם אתם חושבים שאתם יודעים יותר, מבינים יותר או שווים יותר? או להיפך?

2. איך הזוגיות שלכם? האם בן הזוג שלכם נותן לכם את התחושה שאתם הדבר החשוב ביותר בשבילו בעולם? האם אתם מסופקים מהאינטימיות ומהקרבה בניכם? האם אתם באמת מרגישים נאהבים כפי שאתם? האם אתם באמת אוהבים את בן זוגכם כפי שהוא או שאתם עדין מנסים או רוצים לשנות אותו?

3. איך הבריאות שלכם? האם אתם סובלים מבעיות פסיכוסומאטיות? האם אתם סובלים ממחלות כרוניות? בריאות = חיים בהתאם לבריאה. חיים במחובר עם המהות שלכם. בעיות בריאות הם בדרך כלל מראה לעולם הפנימי שלנו.

שינוי זה לא דבר קל. והתבגרות רגשית וחופש פנימי מחייבים הרבה אומץ, התמדה וכוחות נפש. אבל דבר ראשון חשוב לראות איפה אנחנו נמצאים. חשוב לראות שסטינו מהדרך. וכן. יש דרך. יש דרך להפוך את החיים לחגיגה. יש דרך לחיות מתוך שמחה, אהבה, מימוש עצמי וסיפוק רגשי.

אין כל סיבה להסתפק בפירורים. אבל חייבים קודם לרצות אחרת. חייבים קודם להבין שאנחנו מסתפקים בפירורים לשווא וחבל.

בידינו הכוח והיכולת להפוך את העולם למקום טוב יותר, מקום אוהב יותר. וזה מתחיל מבפנים. זה מתחיל בראש ובראשונה בנו עצמנו.

קודם כל בהבנה – שאין את מי להאשים. אף אחד לא אחראי על מציאות החיים שלי חוץ ממני. לנו היכולת לשנות את גורלנו. לנו היכולת להוביל את עצמנו למקום טוב יותר. אין אף אחד אחר שאמור לעשות את זה בשבילינו גם אם מאד היינו רוצים.

אחרי שהפנמנו את זה. אנחנו יכולים לעבור לשלב הבא ולהבין שתמיד המציאות החיצונית שלנו היא מראה למציאות הפנימית שלנו. ואם אין לנו מספיק אהבה, חום, כבוד או כל דבר אחר שהיינו רוצים לקבל מאחרים. סימן הוא שאנחנו מתייחסים לעצמנו באותה הצורה.

שאלו את עצמכם – מה הייתם הכי רוצים לקבל ממישהו קרוב לכם ואתם לא מצליחים לקבל? הנה לכם התשובה על המקום שבו אתם צריכים להתחיל את העבודה הפנימית שלכם. בין אם זה קבלה עצמית, אהבה עצמית, אינטימיות, ערך עצמי, תמיכה, עידוד, אמון ביכולות שלכם או מילה טובה.

ומכאן הדרך היא פשוטה. אבל מחייבת החלטה והתמדה – הדרך של התבגרות רגשית. פשוט להתחיל לרכך כמה שיותר את מעטה התדמית והאגו שאנחנו עטופים בו. לפתוח את הלב, לבטא את העולם הפנימי שלנו, לחשוף חולשות, לשחרר סודות, להתמודד עם פחדים ולהסכים להתקרב באמת. להסכים להיות ולהראות פגיעים. להסכים לכאוב. להסכים ליפול רגשית ולדעת שתמיד אפשר לקום. גם בלי ההגנות האלה.

יש בתוכנו את כל מה שדרוש לנו בשביל להיות ענקים. יש בתוכנו את כל מה שדרוש לנו בשביל לחיות בטוב אמיתי. אין כל סיבה להסתפק בפירורים…

הרבה אהבה,

חני

נ.ב. בהזדמנות זאת אני רוצה לומר תודה לכל האנשים המקסימים שהתקשרו ושלחו מיילים של תמיכה ורצונות לסייע. זה חימם את ליבי. באמת! לצערי לא הספקתי לחזור לכולם. אבל קראתי את כולם. תודה!!!

– תודה מיוחדת למיכל גורדון על הדיסק של דמיון מודרך לילדים שהיא שלחה לי. – אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלה ולהתרשם מהעשייה שלה.

– בין התגובות המשמחות ביותר שחזרו על עצמם – היו תגובות מאנשים תושבי הדרום שהתחזקו מידי יום בעקבות התובנות היומיות שקיבלו ישירות למייל שלהם. אז אם אתם עדיין לא רשומים לשרות המדהים של תובנה יומית מידי בוקר עשו זאת עכשיו – זה בחינם לגמרי! www.dailyinsight.co.il

6 תגובות

6 תגובות לפוסט “איפה החסר באהבה מנהל לכם את החיים?”

 1. תלמידהבתאריך 25 נוב 2012 בשעה 6:05 pm

  כרגיל, נוגעת בשורשים – – – ותמיד עם הפנים קדימה. יש מה לעשות, צריך לעשות, ו: הופ!
  את כל כך מדרבנת לפעולה. היי ברוכה.

  [Reply]

 2. שרוןבתאריך 25 נוב 2012 בשעה 6:55 pm

  חני כמו תמיד
  פוסט עשיר אבל בעצם יש בו את הסוד ממש
  איך לשנות את הכתובת של המציאות הפנימית – מגהנום לגן עדן
  אשמח אם תפרטי יותר מהי אינטימיות של אדם עם עצמו
  תודה רבה

  [Reply]

 3. יאירבתאריך 25 נוב 2012 בשעה 9:01 pm

  חני מדהימה
  מדהימה כבר אמרתי
  כמו בהרבה פוסטים קודמים את קולעת ופוגעת
  בדיוק איפה שכואב ויותר טוב מזה: איפה שאפשר לתקן!
  אני הולך איתך כמה שבועות והכיף רק מתגבר
  כל פעם עוד תובנות ועוד הוראות מעשיות לתיקון
  את מתנה לי ולעוד הרבה כמוני
  חיבוק ואהבה
  יאיר

  [Reply]

 4. גיל לויבתאריך 27 נוב 2012 בשעה 11:17 am

  חני,
  שלום
  כל פוסט שלך מלווה בתכנים עם הרבה נסיון ותובנות שפורחות כמו שושנים בשדה המשאיר ריח של עוד כמו לבשם את העצמנו כל יום מחדש.
  אני אוהב את מה שנכתב כאן. את עוקפת כל נושא מכל הזויות האפשריות כמו מי נהר הזורמים לאוקיינוס השקט עם עומק תהומי אין סופי.
  כל פעם שאני מקבל ממך אמל על פוסט חדש שלך אני שמח לקרוא חדשות מסוג אחר שעושה טוב לנשמה וללב.
  באהבה
  גיל

  [Reply]

 5. התפתחות אישיתבתאריך 29 נוב 2012 בשעה 5:05 pm

  חני, כל פעם את מדהימה אותי מחדש…הרבה פרגון מגיע לך

  [Reply]

 6. אמירבתאריך 11 דצמ 2012 בשעה 3:20 pm

  כל מאמר שלך פוגע בול. כל הכבוד לך על כל ההשקעה

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *