דצמ 13 2012

מה בסופו של דבר יגרום לך לחיות את החלום שלך???

מאת: בשעה 7:33 pm נושאים: התבגרות רגשית,התפתחות אישית

כבר הרבה זמן שלא כתבתי… המחזור הראשון של הקורס "לפרוץ את התקיעות ולהתחייב לצמיחה" הסתיים. ואני יושבת על אבחונים אישיים לבוגרי הקורס. ביחד עם חנוכה וההכנות האחרונות להשקת האתר החדש. לא נשאר לי הרבה זמן :)

בין הדברים שבלטו לי בקורס הוא המשמעות של כוח הרצון שלנו. בגדול אפשר לומר שכולם רוצים שיהיה להם טוב. כולם רוצים חיים מלאים יותר באהבה, שמחה, מימוש עצמי וסיפוק רגשי. אבל רק חלק קטן באמת באמת רוצה.

יש הבדל בין לרצות באופן ערטילאי לבין לרצות באמת. לרצות מתוך נחישות וידיעה שזה מה שאנחנו הולכים ליצור בחיים שלנו. לרצות בצורה חזקה כל כך שתגרום לנו להתמיד למרות כל הפיתויים והפחדים שמתעוררים בדרך.

לא כל הנרשמים לקורס הגיעו לסיומו. חלק נבהלו כבר בהתחלה. חלק נשרו בדרך. חלק עדיין מדשדשים. וזה מדהים. כיוון שכולם נרשמו לקורס בגלל שראו בו הזדמנות ליצירת חיים טובים יותר. כולם ראו בו הזדמנות להתחייב לצמיחה. ועדיין, לא לכולם היה את כוח הרצון שהחזיק אותם בדרך גם כשהתעוררו הפחדים והפיתויים.

ההבדל בין אלה מאיתנו שיגשימו את החלומות שלנו לבין אלה שלא יגשימו את החלומות שלהם נמצא במקום אחד – בכוח הרצון. כמה כוח הרצון שלנו חזק וכמה הוא מדולדל…

במפגש שלי עם אנשים אני מוצאת שבשביל באמת להגשים את הטוב בחיים שלנו יש כמה נקודות ציון עיקריות. והם:

1. להאמין שחיים מתוך אהבה ושמחה הם אפשריים בעבורנו – מגיל קטן הסביבה שלנו מלמדת אותנו להתפשר. להתפשר על חיים בינוניים ואפורים. מכירים את המשפטים: "אלה החיים?" "תגידי תודה שהוא לא אלים כלפייך" "אף אחד לא עובד במה שהוא אוהב" "תפסיק לדמיין ותתחיל לחיות את המציאות" "אהבה יש רק באגדות" "רומנטיקה יש רק בסרטים" "רק מטומטמים שמחים כל הזמן" וכו' וכו'?! כל אחד ומקבץ האמונות המגבילות ששמע בחייו.

הצעד הראשון – הבסיס לכל תהליך הצמיחה שאתם עוברים הוא האמונה שיכולה להיות דרך לחיות בטוב. שיכולה להיות דרך שאהבה ושמחה יהיו חלק טבעי מהחיים שלכם. שיכולה להיות דרך לחיות בנחת, בשלווה ובתחושת מלאות פנימית. יכולה להיות דרך להרגיש חיבור מלא לחיים. ואנחנו ראויים לכך. כן. פשוט כך! החיים שאנחנו חולמים עליהם אפשריים עבורנו ואנחנו ראויים להם!!!

2. להגדיר בברור מהו הטוב עליו אנחנו חולמים – כל כך הרבה אנשים שאני פוגשת רוצים שיהיה להם טוב אבל הם לא יודעים מה זה טוב בשבילם. הם רוצים שיהיה להם טוב. הם רוצים לא לסבול. רוצים לא להרגיש רע. רוצים לא… לא… אבל לא יודעים מה כן. מה אתם כן רוצים??? על אילו חיים אתם חולמים? הגדירו את התשוקה הפנימית שלכם לחיים שטובים עבורכם? כיצד הייתם רוצים שהם יראו? איזה איכויות הייתם רוצים שיכנסו לחייכם??? ללא הגדרה ברורה, לעולם לא תגיעו לטוב.

עצם ההגדרה היא סוג של ייעד, ללא ייעד אין לאן ללכת. יתכן ובמהלך הדרך היעד שלכם ישתנה כמה פעמים. יתכן ותמצאו את עצמכם בטוב אחר ממה שדמיינתם. אבל אתם חייבים להתחיל בנקודת ציון מסוימת. ללא יעד אין דרך…

3. קבלו אחריות מלאה על חייכם – אנחנו מבלים את החיים שלנו בהעברת האחריות לכל מה שקורה לנו על אנשים אחרים. על החיים. על הגורל. על הילדות שלנו. על הדת שלנו. על הקהילה שלנו. על ההורים שלנו. על החינוך שקיבלנו. על מי לא?!?! העניין הוא שללא קבלת אחריות מלאה על מה שיש ועל מה שאין לנו בחיים. אנחנו לא באמת יכולים לחולל שום שינוי בחיים שלנו. רק כאשר אנחנו מסכימים באמת לוותר על העברת האחריות לחיים שלנו לגורם חיצוני כלשהו, רק אז צמיחה אמיתית יכולה להתחיל להתרחש.

בדקו בכנות, מה אתם צריכים בשביל להרגיש אהובים? מה אתם צריכים בשביל לעסוק במה שממלא אתכם? מה מונע מכם להיות חופשיים רגשית ונפשית? מה משאיר אתכם תקועים במקום שלא טוב לכם בו? קבלו אחריות מלאה על הקיים. מצאו את החלק שלכם בהנצחת המציאות הלא רצויה שלכם וקבלו עליו אחריות מלאה!

ועכשיו, אתם מוכנים לצאת למסע אחר החיים שאתם חולמים עליהם –

4. התחייבו לעצמכם לפסוע בדרך ולהתמיד בה כל עוד אינכם חיים את החיים הרצויים לכם – האמת היא שכל נקודות הציון הקודמות הם רק חימום והכנה למשימת חייכם האמיתית. ההליכה בדרך וההתמדה לנוכח הפיתויים, הפחדים, הקולות הביקורתיים מבית ומחוץ, אורך הדרך – היא המשימה האמיתית של חייכם.

היו נחושים ומחויבים ליצירת החיים שאתם ראויים להם. אל תתפשרו על פחות מהחלום שלכם. אל תקשיבו לקולות שמנסים להסיט אתכם מהדרך (ויהיו הרבה כאלה…), צרו לעצמכם עוגנים והתמידו בהם גם כשהכול נראה אפור וצר, לימדו לבקש ולקבל עזרה. מצאו מורה שנמצא לפחות צעד אחד לפניכם והקפידו ללמוד ממנו כל הזמן.

בדרך כלל הרפיון מגיע כשאנחנו חורגים מעט מאזור הנוחות שלנו. כשהרפיון מגיע – דעו שזאת הזדמנות חייכם. כאן המקום, שגם אם תעשו בו רק צעד קטן – זאת התקדמות משמעותית.

בכל פעם כשההתנגדות עולה, בכל תרגיל שהשעמום מופיע, בכל משימה שהקול הביקורתי והציני מתעורר – זה בדיוק המקום שבו אם תתמידו תרחיבו את כוח הרצון שלכם. פשוט תתמידו. אם תתמידו תגיעו… הבטחה שלי :)

צאו למסע אחר הגדולה שלכם. העולם צריך את המתנה הייחודית שרק לכם יש להציע! אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר. נועדתם לחיים טובים. התחייבו לעצמכם לחיים מתוך אהבה, שמחה, מימוש עצמי וסיפוק רגשי – אף אחד אחר לא יכול לעשות זאת בשבילכם.

הרבה אהבה ואמונה בעוצמות שלכם,

– חני

נ.ב. שימו לב – יום רביעי אני משיקה את האתר החדש שלי. לא תרצו להחמיץ את התכנים המעולים שאני מעלה שם. עקבו אחרי המייל…

נ.נ.ב. בראשון לינואר אני פותחת מחזור שני לקורס "לפרוץ את התקיעות. להשתחרר מהסבל ולהתחייב לצמיחה" בפעם הקודמת כל המקומות אזלו במהירות תוך מספר ימים ולצערי רבים נשארו בחוץ. במידה והינכם מעוניינים תוכלו לשריין מקום מראש באמצעות פניה למייל chanybornstien@gmail.com

6 תגובות

6 תגובות לפוסט “מה בסופו של דבר יגרום לך לחיות את החלום שלך???”

 1. תלמידהבתאריך 13 דצמ 2012 בשעה 9:55 pm

  טוב, כל הדברים האלה שאת מונה כאן, לא כל כך פשוט לעשות אותם… לכתוב את זה זה אולי (גם לא בטוח!) קל, אבל לקיים בפועל… מי יכול?

  [Reply]

  חני Reply:

  יקירה, אי אפשר לצמוח כשחיים בצל קול קטן שכל הזמן מבטל ומקטין כל התקדמות.
  אני יודעת שאת עושה עבודה מדהימה!!! אבל לעולם לא תצליחי לצמצם את הפער. את סוחבת איתך את מה שגורם לך סבל.
  הדרך האמיתית, היא פשוט להפסיק להאמין לו.
  אין כל סיבה להזדהות עם הקול הקטן שלא מפסיק להלקות אותך ולייסר אותך.
  אין כל סיבה להזדהות עם הקול שמבטל ומקטין כל התקדמות שלך.
  אין כל סיבה לחיות בצל קול הורי שאף פעם לא מרוצה…
  פשוט תתחילי לשים סימני שאלה על מה שהקול הזה משמיע…
  אוהבת אותך!

  [Reply]

 2. סיגלבתאריך 14 דצמ 2012 בשעה 12:12 am

  פוסט מעולה וכל כך נכון

  [Reply]

  חני Reply:

  תודה יקירה!
  חנוכה שמח.

  [Reply]

 3. אביבתאריך 14 דצמ 2012 בשעה 7:41 am

  שלום חני….. כתבה מעניינת נכונה ומאוד מאוד אמיתית…. כמה שאני אוהב לקרוא מאמרים שלך… זה גדול…
  אני מזדהה עם כל מילה במאמר הזה ממש ככה… חני את עושה המון חסד עם המון אנשים.. המשיכי כך.. תכנים מעולים כמו שאת רושמת פה עוד לא מצאתי במקומות אחרים (וחיפשתי המון)

  תגובה לתלמידה..

  שלום תלמידה איך המרגש?
  אומנם הדברים שחני רשמה הם דברים קשים אבל בתור אחד שעשה את הקורס והתמיד בו אני מרגיש חובה לומר לך שזה ממש מדהים הקורס הזה והתועלת ממנו… אני אישית למדתי וחוויתי המון דברים מהקורס על עצמי ועשיתי שינוי גדול ברמה הרגשית
  ואני ממליץ מאוד…. רק טוב.. אבי הלוי

  [Reply]

  חני Reply:

  אבי,
  תודה על התגובה החמה :)
  שיהיה חג שמח באמת!!!

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות

Switch to mobile version
x
הרשם עכשיו וקבל בחינם קורס ווידאו
בדרך להגשמה העצמית המלאה שלך!
דואר אלקטרוני *